::فهرست::

سمعک نامرئی

را بهتر بشناسیمسمعک نامرئی

شهر سمعک

سمعک نامرئی

سمعک ها وسایل کمک شنیداری هستند که در سایزها و شکل های متفاوت ارائه می شوند. شنوایی شناسان با توجه به ویژگی های شنوایی هر فرد، شکل و اندازه کانال گوش، درنظر گرفتن نکات مربوط به زیبایی شناختی و ... بهترین سایز را برای هر فرد توصیه می کنند.


 یکی از سایزهای مورد علاقه بسیاری از کاربران، سایز کاملاً داخل مجرای گوش  یا سایز داخل کانالی ویژه ای است که در عمق مجرای شنوایی خارجی و در نزدیکی پرده گوش قرار می گیرد که به این دو سایز سمعک که به راحتی توسط اطرافیان دیده نمی شود، اصطلاحاً سمعک نامرئی گویند.


این دسته از سمعک ها که به نام سمعک های نامرئی شناخته می شوند، از میکروفون ها و بلندگوها و دیگر قطعات مینیاتوری استفاده می کنند تا تمامی قطعات اصلی سمعک در پوسته بسیار کوچکی، که با توجه به شکل مجرای گوش هر فرد ساخته می شود، قابل جایگذاری باشند اما گاهی برخی افراد به واسطه شکل خاص مجرای گوش یا میزان بالای کاهش شنوایی یا نیاز به استفاده از قطعات اضافه تر مثل ولوم کنترل کننده شدت یا دکمه تغییر برنامه و .... کاندید مناسبی برای تجویز سمعک نامرئینیستند.

در طی سال های اخیر، پیشرفت های چشمگیری برای حذف محدودیت های سمعک نامرئی در بسیاری از برندهای معتبر سمعک صورت پذیرفته است و شنوایی شناسان شهرسمعک با در اختیار داشتن تمامی این گزینه ها، امکان یا عدم امکان استفاده از سمعک نامرئی را برای هر کاربری تعیین کرده و مزایا و معایب آن را لحاظ کرده و برای کاربر توضیح می دهند.

 


سمعک نامرئی

مبتلایان به کم شنوایی های ملایم تا متوسط-شدید، بسیار علاقه مند به استفاده از این سمعک ها هستند. این سمعک های اصطلاحاً نامرئی، کاملاً در عمق مجرا و کانال گوش قرار گرفته و تقویت صوتی مورد نیاز کاربران را بدون دیده شدن سمعک، برای آنها فراهم می آورد.کلید واژه

انواع کم شنوایی کم شنوایی کاهش شنوایی بد شنوایی