خدمات دیگر ما

توانبخشی سرگیجه و تعادل

ارزیابی شنوایی بزرگسالان

 درمان اختلالات شنوایی

ارزیابی وزوز گوش

ارزیابی و مدیریت وزوز گوش

ارزیابی شنوایی بزرگسالان

 مدیریت وزوز گوش

ارزیابی و مدیریت وزوز گوش

ارزیابی شنوایی کودکان

ارزیابی شنوایی نوزادان

 برندها

سوالات متداول

ارزیابی و غربالگری شنوایی کودکان از چه سنی انجام می‌شود؟

غربالگری شنوایی نوزادان از بدو تولد و پیش از ترخیص از بیمارستان انجام میشود. در صورت احتمال وجود مشکلات شنوایی، باید پیگیری و انجام ارزیابی های تشخیصی دقیق جهت تعیین محل آسیب در سیستم شنوایی و درمان یا توانبخشی به موقع آن انجام شود. در صورتیکه شنوایی نوزاد در بدو تولد طبیعی باشد، ارزیابی های شنوایی در ۶ ماهگی، ۱سالگی، ۳ سالگی، ۵ سالگی و در بدو ورود به دبستان، توصیه میشود. چنانچه کودک دچار مشکلات گفتاری، ارتباطی یا عفونت های مکرر گوش باشد، باید این ارزیابی ها را فارغ از سن کودک، در اسرع وقت انجام داد.

شنوایی کودکان چگونه تست می شود؟

بسته به سن و میزان همکاری کودک، می توان از تست‌های رفتاری یا تست های الکتروفیزیولوژی بی نیاز از همکاری کودک، استفاده کرد.

مدت زمان انجام تست های شنوایی کودکان چند ساعت است؟

در صورت حضور متخصص متبحر در حوزه شنوایی شناسی اطفال و در اختیار داشتن تجهیزات به روز، عموما در یک جلسه ارزیابی ها تکمیل میگردند و در برخی موارد جهت تخمین دقیق تر آستانه ها، نیاز به دو جلسه خواهد بود.

آمادگی های قبل از ارزیابی شنوایی کودکان چیست؟

آمادگی های پیش از آزمون شنوایی، بسته به نوع آزمون و پیش از مراجعه به شما اعلام میگردد. در تست های رفتاری، عموما نیاز است که کودک، سرحال و فعال باشد اما در تست های الکتروفیزیولوژیک، عموما از شما خواسته می شود تا کودک را خسته و خواب آلود به کلینیک بیاورید تا برای انجام تست ها، راحت تر بخوابد.

اهمیت غربالگری شنوایی چیست و عدم شناسایی مشکلات شنوایی در کودکان چه عواقبی خواهد داشت؟

مشکلات جدی گفتاری، اختلال در تعاملات اجتماعی، ایجاد مشکلات شناختی و مشکلات تحصیلی، از مهمترین عواقب اختلالات شنوایی درمان نشده در کودکان خواهد بود.