باتری سمعک

سمعک ها به عنوان وسایل الکترونیکی ، عموما با استفاده از باتری های مخصوص ، کار می کنند . حتی در سمعک های قابل شارژ ارائه شده از سوی کمپانی های مختلف نیز سعی شده است تا قابلیت استفاده دوگانه از باطری های معمولی و قابل شارژ ، در سمعک های پشت گوشی و رسیور داخل مجرا ، لحاظ شود .

باتری سمعک از مهمترین قطعات مصرفی در سمعک می باشد که بر روی عملکرد سمعک ها تاثیر به سزایی دارد . باتری های سمعک در سایز استاندارد ۱۰ ، ۳۱۲ ، ۱ و ۶۷۵ در تمام دنیا به کاربران سمعک ،تحویل داده می شود .

اخیرا سایز باتری ۵ نیز برای کاربرد در برخی سمعک ها ، معرفی شده است .

باتری های سمعک با رنگ های استاندارد زرد(۱۰) ، قهوه ای(۳۱۲) ، آبی(۶۷۵) و نارنجی(۱۳) بذای سایز های مختلف سمعک ، در اختیار کاربران قرار می گیرد .

باتری سایز ۱۰ ، عموما در سمعک های داخل گوشی ظریف یا برخی نمونه های سمعک رسیور داخل مجرا مورد استفاده است و طول عمری بین ۳ تا ۷ روز بسته به میزان استفاده از سمعک ، تکنولوژی های فعال در سمعک ، طول عمر سمعک و … دارد .

میزان طول عمر در باتری های ۳۱۲ تا حداکثر ۱۰ روز و در باتری های ۱۳ و ۶۷۵ به ترتیب تا حدود ۱۵ و ۲۰ روز می باشد . که باتری ۶۷۵ با رنگ آبی ، عموما در سمعک های سوپر پاور پشت گوشی برای کم شنوایی های عمیق ، کاربرد دارد .

در هنگام تهیه باتری باید به برند و شرکت سازنده باتری ، سایز باتری و تاریخ مصرف باتری توجه کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *