تاثیر میوه و سبزیجات بر شنوایی

تاثیر میوه و سبزیجات بر شنوایی

بحث بر روی تاثیر نوع تغذیه بر شنوایی زیاد است. استفاده از آنتی اکسیدان ها و به ویژه فولیک اسید که در اسفناج،لوبیا،کلم بروکلی،تخم مرغ،جگر و گردو موجود است،می تواند ریسک وقوع کم شنوایی را تا حدی کاهش دهد.

آنتی اکسیدان ها با کاهش رادیکال های آزاد در بدن (که می توانند به بافت های عصبی گوش داخلی آسیب بزنند) می توانند در حفظ سلامت گوش موثر باشند. نشان داده شده که منیزیوم موجود در موز،سیب زمینی،کلم بروکلی و … می تواند در برابر کم شنوایی ناشی از نویز، از گوش محافظت کند.

روی موجود در شکلات تلخ،صدف خوراکی و …می تواند به سلامت شنوایی کمک کند. مشابه آنتی اکسیدان ها، ویتامین های گروه های C وE برای کاهش رادیکالهای آزاد و نیز تقویت سیستم ایمنی موثرند و می توانند شانس ابتلای گوش به عفونت ها را کم کنند. امگا۳ و ویتامینD که عمدتا در ماهی هایی مثل سالمون و تُن یافت می شوند، نقش عمده ای بر شنوایی دارند.

تحقیقات نشان داده افرادی که هفته ای دوبار از ماهی استفاده می کنند در برابر کم شنوایی ناشی از افزایش سن مقاوم تر هستند. علت اصلی این است که این عوامل رگ های خونی سیستم گوش را تقویت می کند و مواد مفید و مغذی را نیز در اختیار گیرنده های حساس شنوایی قرار می دهند..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *