سایز سمعک

شاید اسامی سمعک های داخل گوشی، نامرئی یا پشت گوشی را شنیده باشید. این سایز ها، چه تفاوت هایی با هم دارند؟

در واقع، شنوایی شناسان به عنوان متخصصان حوزه سمعک و وسایل کمک شنیداری، بسته به عنوان متعددی چون میزان کاهش شنوایی، نوع کاهش شنوایی، سایز گوش بیمار، سن فرد و … سایز مناسب سمعک برای هر کاربر سمعک را انتخاب می کنند.

سمعک های ظریف تر داخل گوشی یا به اصطلاح نامرئی، برای کم شنوایی های متوسط تا شدید و افرادی که مجرای گوش قطورتری داشته باشند، مناسب هستند و افراد سالمندی که مهارت های دستی لازم برای نگهداری و تمیز کردن این سمعک ها را نداشته باشند، کاندید مناسبی برای استفاده از سمعک های پشت گوشی خواهند بود.

سایز دیگری از سمعک ها که در چند ساله اخیر ، بسیار مورد توجه متخصصان و کاربران واقع شده است، سمعک های ظریف پشت گوشی با عنوان “ریسیور داخل مجرا” هستند که کاملا در پشت لاله گوش کاربر، مخفی شده بایستی ظریف به داخل گوش استفاده کنندگان راه دارد. این مدل سمعک ها عموم کاهش شنوایی ها از ملایم تا عمیق را پوشش می دهند و با مشورت شنوایی شناسی، قابل استفاده خواهند بود .

نکته مهم در انتخاب سایز سمعک، توجه به تمامی عوامل مربوط به میزان، نوع و شکل کاهش شنوایی و همچنین توجه به نیاز های شنیداری و زیبایی شناختی کاربران سمعک است.

 

انواع سایز سمعک :

Size سایز
IIC سمعک نامرئی
CiC/ITC/ITE سمعک های داخل گوشی
BTE/mini BTE سمعک پشت گوشی
Body worn سمعک جیبی
RIC/ RIE سمعک ریسیور داخل مجرا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *