سمعک اُتیکن

سمعک اتیکن

اتیکن یک کمپانی تولید کننده سمعک و مستقر در کپنهاگ، دانمارک است. در سال ۱۹۰۴ توسط هانس دمانت، که همسرش دچار اختلال شنوایی بود، تاسیس شد. این شرکت ادعا می‌کند که دومین تولیدکننده بزرگ سمعک در جهان است. سمعک اتیکن یکی از شرکت‌های تابعه گروه تجاری Oticon است. در چندین کشور دنیا شعبه دارد، از جمله یک کارخانه تولید در لهستان و با بیش از ۳۰۰۰ کارمند در سراسر جهان. در حالی که Oticon در ساخت سمعک تخصص دارد، Oticon Medical در ایمپلنت های شنوایی مانند کاشت حلزون و کاشت های گوش میانی نیز تخصص دارد و اولین محصولات خود را در سال ۲۰۰۹ راهی بازار وسایل کمک شنیداری کرد.

این شرکت سیستم کاشت حلزون خود را توسعه داده و تأییدیه FDA را در سال ۲۰۲۱ دریافت کرده است تا راهکار مناسبی برای افرادیکه نیازهای شنوایی خود را با سمعک نمیتوانند رفع کنند و عموماً کم شنوایی های شدید و عمیق دارند، در اختیار قرار دهد. انواع سمعک های اتیکن ، متناسب با نیازهای شنوایی هر مراجع، در کلینیک شهرسمعک توسط متخصصان خبره، مورد تجویز و تنظیم قرار می‌گیرد.

انواع سمعک اتیکن

سمعک هایی چون Get و Tego و Hit را می توان از سمعک های محبوب نسل های اولیه اتیکن دانست که در سایز های سمعک پشت گوشی و سمعک داخل گوشی و در رده های قیمتی پایین و متوسط، در اختیار کاربران قرار می گرفتند و اینک با پیشرفت تکنولوژی در دنیای سمعک، از بازارهای جهانی حذف شده اند.

سمعک های Ino و Acto نیز از جمله سمعک های نسل سوم هوش مصنوعی در کمپانی اتیکن بودند که با تکنولوژی های میکروفون جهت دار و پوشش دهنده وزوز گوش و ارائه سایزهای RIC یا پشت گوشی ظریف، توانستند جایگاه خوبی در میان متخصصان حوزه سمعک و کاربران سمعک، ایجاد کنند.

در سال ۲۰۱۶،  Oticon اولین سمعک متصل به اینترنت در جهان را به نام Opn عرضه کرد. این سمعک در سایز ظریف پشت گوشی ارائه و در سه رده مختلف قیمتی و تکنولوژی روانه بازار شد تا همه مقادیر کم شنوایی را پاسخگو بوده و متناسب با توان مالی و نیازهای شنیداری هر کاربر، بتوان گزینه مناسبی را به وی پیشنهاد داد.

ویژگی ها و تکنولوژی های سمعک اتیکن

 • رویکرد “صدای باز” طراحی شده برای مدیریت چندین منبع گفتار و نویز، حتی در موقعیت‌های شنیداری پیچیده، استفاده می‌کند
 • کمپانی اتیکن ادعا میکند، OpenSound Navigator جدید ۱۰۰ بار در ثانیه محیط را اسکن می کند تا هر صدا را به صورت جداگانه تجزیه و تحلیل و متعادل کند.
 • تکنولوژی تراکم فرکانسی جهت افزایش قابلیت شنیداری فرکانس های بالا در کم شنوایی های شدید و عمیق این محدوده فرکانسی
 • استفاده از تکنولوژی وایرلس ۲.۴ گیگا هرتز در سمعک های OPN
 • تکنولوژی های جهت داری میکروفون
 • استفاده از الگوریتم های کاهش فیدبک
 • برنامه مخصوص پوشش وزوز گوش با اصوات اکوستیکی و صداهای طبیعتهمچون صدای اقیانوس
 • هوشمندی در شناسایی موقعیت های صوتی مختلف مانند رستوران و خیابان و …
 • قابلیت اتصال مستقیم به تلفن های همراه هوشمند
 • قابلیت اتصال به اکسسوری ها برای بهبود شنیداری در محیط هایی مثل مدرسه و محیط کار و کنفرانس و کاربرد تلفن و تلویزیون و ….
 • ارائه سمعک های استخوانی در همکاری با دیگر زیربخش های برند اتیکن و هلدینگ شنوایی ویلیام دمانت

قیمت سمعک اتیکن

قیمت سمعک اتیکن نیز مانند دیگر برندهای سمعک، وابسته به پارامترهای بسیاری است. از جمله مواردی که در تعیین قیمت سمعک دانمارکی اتیکن موثر است، رده تکنولوژی سمعک انتخابی و قدرت آن است. سایز سمعک هم بر قیمت سمعک ها  تا حد کمی، تاثیر خواهد داشت.

کلینیک های شهرسمعک، نمایندگی سمعک اتیکن جهت ارائه، تجویز و تنظیم را دارا می‌باشند.

سمعک اتیکن همواره تلاش داشته است تا برای تمام سطوح توانایی مالی کاربران سمعک، گزینه هایی را در اختیار متخصصان شنوایی و بیماران نیازمند به استفاده از سمعک برای بهبود توانایی های شنوایی قرار داده است به همین دلیل از محدوده قیمتی نسبتا پایین تا رده های قیمتی بسیار بالا در این برند وجود دارد و سمعک اتیکن را یکی از سمعک های محبوب در میان متخصصان و کاربران سمعک، ساخته است. سمعک اتیکن توانسته است جوایز بین المللی در حوزه طراحی و تکنولوژی را کسب کند که این نشان از حرکت همواره رو به جلوی این برند دارد.

برای انتخاب بهترین گزینه که با نیازهای شنیداری شما نیز همخوانی داشته باشد، با مشاورین شنوایی و سمعک مجموعه شهرسمعک در ارتباط باشید و درخواست جلسه حضوری یا آنلاین داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.