سمعک استارکی

سمعک استارکی

کمپانی سمعک استارکی در سال ۱۹۶۷ تاسیس شد.  Starkey Hearing Technologies یک شرکت خصوصی آمریکایی مستقر در مینه سوتا است که سمعک تولید می کند و یکی از بزرگترین تولید کنندگان سمعک در جهان و به ویژه بازار امریکا است. از سال ۲۰۱۹، این شرکت بیش از ۵۰۰۰ کارمند در ۲۴ مرکز داشته است که به بیش از ۱۰۰ بازار در سراسر جهان خدمات رسانی می کند و تنها تولید کننده آمریکایی سمعک در سطح جهانی است. در سال ۱۹۶۷، ویلیام اف “بیل” آستین پس از انصراف از تحصیل در رشته پزشکی، یک فروشگاه کوچک تعمیر سمعک راه اندازی کرد. در سال ۱۹۷۰، او یک شرکت قالب سازی گوش به نام Starkey Labs را خریداری کرد و سپس وارد حوزه ساخت سمعک شد.

در سال ۱۹۸۳، زمانی که رونالد ریگان شروع به استفاده از سمعک خود در زمان ریاست جمهوری کرد، فروش شرکت استارکی دو برابر شد، که باعث ایجاد بحران تولید در شرکت برای پاسخگویی به تقاضای کاربران شد. آستین شخصاً به پنج رئیس جمهور ایالات متحده، دو پاپ، مادر ترزا، نلسون ماندلا و سایر رهبران برجسته با سمعک Starkey کمک کرده است

استارکی متعهد به فروش مستقیم به متخصصان شنوایی شناسی مستقل بود. در سال ۱۹۹۲ فروش Starkey به نزدیک به ۲۰۰ میلیون دلار رسید. تا سال ۲۰۱۸، فروش آن به ۸۵۰ میلیون دلار در سال رسید.  از اکتبر ۲۰۱۹، این شرکت ده دستگاه سمعک مختلف و چندین لوازم جانبی ارائه داده است. در بیش از یک دهه اخیر، شاهد ارائه سمعک استارکی در ایران بوده ایم و متخصصان شهرسمعک نیز مدل و سایز متناسب با نیازهای شنوایی بیماران را در طول این سال ها در اختیار کاربران قرار داده است.

انواع سمعک استارکی

در سال ۲۰۱۶، این شرکت سمعک‌های با تکنولوژی بالا را با پردازنده‌ها و نرم‌افزارهای قوی‌تر معرفی کرد. بازاریابی آنها بر توانایی سمعک استارکی برای کمک به کاربرانش برای شنیدن موسیقی به خوبی تأکید کرده است. در سال ۲۰۱۷ از خانواده محصولات iQ رونمایی شد. محصولات این خانواده صدایی بکر و وضوح شنیداری خوبی ارائه می دهند. در سال ۲۰۱۸، این شرکت Livio AI، اولین سمعک جهان با حسگرهای تعبیه شده و هوش مصنوعی را معرفی کرد. به عنوان یک سمعک چند منظوره، Livio AI  اولین دستگاهی است که فعالیت بدنی و سلامت شناختی را با استفاده از سمعک اندازه گیری می کند. از دیگر ویژگی های Livio AI می توان به ترجمه زبان، تشخیص سقوط و هشدار، کنترل ضربه و سایر ویژگی ها اشاره کرد. این محصول همچنین شامل یک برنامه جدید و سه لوازم جانبی بی سیم جدید بوده و تمام ویژگی های وایرلس و قابلیت شارژپذیری حتی برای سایزهای سمعک داخل گوشی را دارد.

ویژگی ها و تکنولوژی های سمعک استارکی

  • ویژگی فرکانسی بالاتر برای درک موسیقی با کیفیت بالاتر و مناسب برای موسیقی دانان و موسیقی دوستان
  • تکنولوژی های جهت داری میکروفون به صورت دوگوشی و وایرلس
  • استفاده از الگوریتم های کاهش فیدبک بدون کاهش بهره
  • برنامه مخصوص پوشش وزوز گوش
  • قابلیت اتصال مستقیم به تلفن های همراه هوشمند و وسایل جانبی کمک شنیداری
  • ارائه سمعک های سوپرپاور برای کمک به کودکان و بزرگسالان با کاهش شنوایی شدید تا عمیق
  • دارای قابلت شارژیذیری سمعک ها
  • دارای ویژگی جا به جایی فرکانسی برای موارد دارای کاهش شنوایی های شدید در نواحی فرکانس بالا

قیمت سمعک استارکی

قیمت سمعک استارکی نیز مانند دیگر برندهای سمعک در دنیای وسایل کمک شنیداری، وابسته به پارامترهای بسیاری است. از جمله مواردی که در تعیین قیمت سمعک استارکی آمریکا موثر است، کشور سازنده و رده تکنولوژی سمعک انتخابی و قدرت آن در کنار سایز انتخابی آن است که البته تاثیری بسیار جزئی بر قیمت نهایی سمعک دارد. سمعک استارکی، گزینه های دارای تکنولوژی بالایی را در اختیار متخصصان شنوایی و بیماران نیازمند به استفاده از سمعک برای بهبود توانایی های شنوایی قرار داده است به همین دلیل از محدوده قیمتی نسبتاً بالایی برخوردار است.

کلینیک های شهرسمعک، نمایندگی سمعک استارکی جهت ارائه، تجویز و تنظیم را دارا می‌باشند.

همواره وقتی به قیمت سمعک در هر برندی، نگاه می کنیم باید به این حقیقت نیز توجه داشته باشیم که هزینه سمعک در مقابل تکنولوژی و تخصص لازم برای تجویز و تنظیم آن و از همه مهمتر در مقابل بازیابی حس مهم شنیدن در تعاملات اجتماعی، معقول است. فراموش نکنید سمعکی را انتخاب کنید که خدمات پس از فروش مناسبی را به شما ارائه دهد. همواره به خاطر داشته باشید که سال ها مطالعه و تحقیق و تحصیل دانشمندان و مهندسان و متخصصان شنوایی در پشت ساخت و تجویز و تنظیم مناسب یک سمعک وجود دارد. برای انتخاب بهترین گزینه با مشاورین شنوایی و سمعک مجموعه شهرسمعک در ارتباط باشید و درخواست جلسه حضوری یا آنلاین داشته باشید تا مزایا و معایب هر مدل سمعک را متناسب با نیازهای شما پیشنهاد دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.