سمعک بلتون

سمعک بلتون

بلتون یک شرکت سمعک است که در سال ۱۹۴۰ تأسیس شد و اکنون دفتر مرکزی آن در Glenview، آمریکا قرار دارد. محصولات Beltone در ایالات متحده، کانادا و بیش از ۴۰ کشور در سراسر جهان توزیع می شوند. در آمریکای شمالی، سمعک بلتون دارای بیش از ۱۵۰۰ مرکز مراقبت شنوایی مستقل است. بلتون از غربالگری شنوایی، تا سمعک و مراقبت های بعدی در کنار بیماران است. بنیاد مراقبت‌های شنوایی بلتون، یک سازمان خیریه است که در سال ۲۰۱۴ با هدف اهدای ابزار شنوایی و سمعک به کسانی که به کمک شنوایی نیاز دارند و ممکن است قادر به دسترسی به آن نباشند، تأسیس شد. در سال ۱۹۴۰ آقای سم پوسن،  Beltone را در شیکاگو، افتتاح کرد و سمعک مدل H را معرفی کرد و در ۱۹۴۴ Beltone، اولین سمعک همه کاره در صنعت شنوایی به نام، Mono-Pac را راه اندازی کرد.

بلتون در سال ۱۹۴۶، سمعک هارمونی را منتشر کرد که کوچکترین سمعک موجود در آن زمان بود. بلتون در ۱۹۶۹، برای فضانوردان در برنامه فضایی قالب‌های گوش ایجاد کرد تا از شنوایی آنها در هنگام بلند کردن و ورود مجدد محافظت کند. کمپانی بلتون در سال ۱۹۷۱ شروع به انجام تحقیق و توسعه کاهش شنوایی در دفتر مرکزی خود کرد.

بلتون، سمعک True را  در سال ۲۰۱۱ معرفی کرد، سمعکی که قادر به ارائه جریان بی سیم ۲.۴ گیگاهرتز بوده و صدا را از دستگاه‌های صوتی، دریافت میکرده است. بلتون در سال ۲۰۱۴ اولین سمعک ساخته شده برای آیفون و سپس سمعک  Boost را منتشر کرد. سمعکی که برای افراد مبتلا به کم شنوایی شدید تا عمیق طراحی شده بود. در سال ۲۰۱۵ نیز علام کرد که خط سمعک های پیشرفته خود از جمله Beltone First و Beltone Boost، اکنون از طریق برنامه Beltone HearPlus با اندروید سازگار هستند.

سمعک‌های بلتون که در ابتدا با Samsung Galaxy S5 سازگار بودند، بعداً در سال ۲۰۱۵ به سایر دستگاه‌های اندرویدی اضافه شد. کمپانی بلتون راه اندازی Beltone Amaze را در سال ۲۰۲۰ اعلام کرد که سمعک های Beltone Amaze برنده جایزه بزرگ نوآوری ۲۰۲۰ شد. با افتخار و نظر به رضایت بالای کاربران، انواع سمعک بلتون، متناسب با نیازهای شنوایی هر نوع کم شنوایی، همواره در کلینیک شهرسمعک توسط متخصصان خبره، مورد تجویز و تنظیم قرار می‌گیرد.

انواع سمعک بلتون

کوچکترین سمعک بلتون، Beltone microInvisa، تقریباً به اندازه یک تمشک است. microInvisa که به سمعک نامرئی یا  Invisible-in-The Canal (IIC) معروف است. این سمعک به راحتی در داخل مجرای گوش، دور از دید قرار می‌گیرد. سایر مدل‌های محبوب سمعک بلتون، در دسته سمعک های پشت گوشی (BTE) قرار می گیرند. یک کیس بسیار کوچک در سایه لاله پشت گوش پنهان می‌شوند و از طریق یک لوله ریز و شفاف به مجرای گوش متصل می‌شود. سمعک ظریف RIC به بیمار امکان ارزیابی شنوایی و دریافت سمعک را در همان روز می‌دهد. سمعک بلتون برای رفع نقص شنوایی خاص یک فرد برنامه ریزی شده است.

سمعک‌های legend و Trust و Amaze در ۵ ساله اخیر، از محبوب ترین مدل‌های سمعک بلتون بوده که بیشتر بر سایزهای پشت گوشی و مدل های رسیور داخل مجرا یا همان سمعک های ظریف پشت گوشی و RIC تمرکز داشته و سطح بسیار بالایی از شنوایی شخصی سازی شده یعنی متناسب با نیاز هر کاربر را برای آن‌ها به وجود آورده و استقبال جهانی شنوایی شناسان و بیماران را به همراه داشته است.

سمعک بلتون

ویژگی ها و تکنولوژی های سمعک بلتون

  • پوشش نانو در سمعک های پشت گوشی و داخل گوشی بلتون که در حفاظت و افزایش طول عمر و کارایی سمعک ها بسیار موثر است.
  • سمعک های قابل شارژ
  • اولین ارائه دهنده سمعک های دارای تکنولوژی وایرلس ۲.۴ گیگاهرتز
  • اولین ارائه دهنده تکنولوژی made for iPhone برای اتصال مستقیم و وایرلس سمعک های بلتون با تلفن های همراه هوشمند.
  • تکنولوژی منحصر به فرد فیدبک گیری
  • ارائه سمعک های با قدرت بسیار بالا بدون سوت کشیدن صدای سمعک برای کم شنوایی های بسیار شدید تا عمیق
  • برنامه مخصوص پوشش وزوز گوش با اصوات موسیقایی و صداهای طبیعت با تغییرات فرکانسی و دامنه ای قابل تنظیم

قیمت سمعک بلتون

مانند هر برند دیگری، قیمت سمعک بلتون نیز، وابسته به پارامترهای بسیاری است. از جمله مواردی که در تعیین قیمت سمعک آمریکایی بلتون موثر است، رده تکنولوژی سمعک انتخابی و قدرت آن و سال ساخت سمعک مدنظر است. سایز سمعک هم تاثیری جزئی بر قیمت برخی از رده های سمعک بلتون خواهد داشت. از نظر قیمتی میتوان سمعک های بلتون را در مقایسه با دیگر برندهای سمعک موجود در ایران،  در سطح بالای اقتصادی خواند که علت آن را میتوان هم کشور سازنده و هم اولین بودن این برند در بسیاری از تکنولوژی های ارائه شده در دنیای سمعک دانست.

سمعک بلتون تلاش داشته است که علیرغم قیمت نسبتاً بالای خود اما همواره برای تمام سطوح توانایی مالی کاربران سمعک، گزینه های با کیفیتی را در اختیار متخصصان شنوایی و بیماران نیازمند به استفاده از سمعک برای بهبود توانایی های شنوایی قرار داده است به همین دلیل از محدوده قیمتی نسبتا پایین تا رده های قیمتی بسیار بسیار بالا در این برند متصور است و بهتر است برای انتخاب بهترین گزینه که با نیازهای شنیداری شما، همخوانی کامل را داشته باشد، با مشاورین شنوایی و سمعک مجموعه شهرسمعک در ارتباط باشید و درخواست جلسه حضوری یا آنلاین داشته باشید. فراموش نباید کرد که قیمت سمعک با توجه به اهمیت حس شنوایی در برقراری ارتباطات و تعاملات تحصیلی و شغلی و اجتماعی، نوعی سرمایه گذاری سود ده در زندگی می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.