نحوه قرارگیری سمعک دیجیتال

سمعک های با تکنولوژی پردازش دیجیتال، در سایزهای مختلف از داخل گوشی گرفته تا پشت گوشی، طراحی و ساخته شده اند. بنابراین نحوه قرارگیری سمعک های دیجیتال، بسته به سایز سمعک تجویز شده از سوی شنوایی شناس برای شما دارد و محدودیت سایزی در سمعک های دیجیتال امروزی که از قطعات بسیار ظریف و مینیاتوری الکترونیکی بهره می برند وجود ندارد.

انواع سمعک دیجیتال

تفاوت سمعک های دیجیتالی که در یک سایز باشند، بیشتر مرتبط با مدارات پردازشی و امکانات تنظیمی آن ها با یکدیگر است. هر ساله شاهد ارتقا در بخش سخت افزاری و نرم افزاری سمعک های دیجیتال هستیم. شنوایی شناسان به عنوان متخصصین تجویز و تنظیم سمعک با تسلط به این اطلاعات، مناسب ترین سمعک را برای هر کاربرد تجویز می کنند. قطعاً نیازهای شنیداری یک کودک کم شنوا با یک پزشک کم شنوا با یک بازنشسته کم شنوا با یک موسیقیدان کم شنوا متفاوت بوده و تجویز تنظیم متفاوتی را می طلبد.

 >> برندهای دارای محصول مشابه <<

درباره سمعک دیجیتال:

سمعک ها از نظر تکنولوژی پردازش سیگنال های ورودی به دو دسته کلی آنالوگ و دیجیتال قابل تقسیم اند. امروزه عموم سمعک های موجود در رده دیجیتال قرار می گیرند. دیجیتال شدن سیستم پردازشی سمعک ها  منجر به پیشرفت گزینه های تنظیمی و در نهایت اقزایش رضایتمندی کاربران از سمعک های دیجیتال امروزی شده است. سمعک دیجیتال در سایزها و رنگ های مختلف، در تمامی برندهای معروف سمعک در دنیا، در دسترس هستند و امکانات تجویزی و تنظیمی وسیعی را در اختیار متخصصان شنوایی شناس فعال در حوزه سمعک، مهیا می سازد. سمعک های هوشمند و سمعک های وایرلس و … بر پایه دیجیتال شدن پردازش های سمعک ها، ساخته شده اند.

نحوه قرارگیری سمعک دیجیتال:

سمعک های با تکنولوژی پردازش دیجیتال، در سایزهای مختلف از داخل گوشی گرفته تا پشت گوشی، طراحی و ساخته شده اند. بنابراین نحوه قرارگیری سمعک های دیجیتال، بسته به سایز سمعک تجویز شده از سوی شنوایی شناس برای شما دارد و محدودیت سایزی در سمعک های دیجیتال امروزی که از قطعات بسیار ظریف و مینیاتوری الکترونیکی بهره می برند وجود ندارد.

سمعک دیجیتال

مزایای سمعک دیجیتال:

مهمترین مزیت ورود دیجیتالی شدن به دنیای سمعک، افزایش امکانات تنظیمی و ایجاد امکان به روز شدن توانمندی ه ای سمعک ها است. در واقع دیجیتال شدن سمعک ها یعنی ورود سمعک ها به دنیای امکانات رایانه ای  و انجام تنظیمات از راه دور و برقراری ارتباط با کلیه تجهیزات الکترونیک و امکانات وایرلس و تعریف هوش مصنوعی در سمعک ها و تجهیزات کمک شنیداری مرتبط.

انواع سمعک دیجیتال:

تفاوت سمعک های دیجیتالی که در یک سایز باشند، بیشتر مرتبط با مدارات پردازشی و امکانات تنظیمی آن ها با یکدیگر است. هر ساله شاهد ارتقا در بخش سخت افزاری و نرم افزاری سمعک های دیجیتال هستیم که منجر به انواع مختلفی از سمعک های در دسترس می گردد. شنوایی شناسان به عنوان متخصصین تجویز و تنظیم سمعک با تسلط به این اطلاعات، مناسب ترین سمعک را برای هر کاربرد تجویز می کنند تا پاسخگوی نیازهای روزانه شنیداری فرد باشد. قطعاً نیازهای شنیداری یک کودک کم شنوا با یک پزشک کم شنوا با یک بازنشسته کم شنوا با یک موسیقیدان کم شنوا متفاوت بوده و تجویز-تنظیم متفاوتی را می طلبد.

سمعک دیجیتال

ضمانت سمعک دیجیتال:

این سمعک ها دارای بخش های ظریفی هستند و بسته به سایز تجویزی در معرض جرم و رطوبت گوش یا گردوغبار، باران و … هستند بنابراین باید نکات لازم برای نگهداری سمعک های دیجیتال و نظافت آنها مدنظر قرار گیرد. گارانتی، وارانتی و ضمانت نامه معتبر از سوی شرکت های تجهیزات پزشکی مرتبط با سمعک ها، برای این قطعات الکترونیکی حساس، بسیار لازم و حیاتی اند و در کلینیک سمعک شهرسمعک برای تمامی سمعک ها، همراه با روند تجویز و تنظیم تخصصی سمعک، در نظر گرفته می شوند تا کاربران بهترین و طولانی ترین کاربرد را از سمعک های خود داشته باشند و نگرانی کمتری بابت هزینه های احتمالی آتی برای تعمیرات سمعک های خود داشته باشند.

قیمت سمعک دیجیتال:

به طور کلی هزینه سمعک های دیجیتال، بالاتر از سمعک های آنالوگ قدیمی هستند و این تفاوت قیمت با توجه به تفاوت های تنظیمی بارز در این دو دسته، کاملاً معقول است. درباره قیمت سمعک باید بیش از هر چیز به این مهم توجه داشت که عدم جبران کم شنوایی، میتواند عوارض جدی چون مشکلات زبانی و گفتاری در کودکان و مشکلات اجتماعی، انزوا، افسردگی و حتی تسریع زوال عقل و آلزایمر را براساس مطالعات اخیر در بزرگسالان و سالمندان به همراه دارد. پس هزینه سمعک، یک سرمایه گذاری برای  یک زندگی با کیفیت است. با این حال سمعک های دیجیتال در تمامی رنج های قیمتی و توان اقتصادی از سطوح بسیار پایین تا بسیار پیشرفته قابل ارائه باشد. در حین مشاوره قبل از تجویز سمعک، شنوایی شناس و کاربر سمعک، با یکدیگر و با در نظر گرفتن تمامی جوانب، بهترین گزینه را انتخاب می کنند.

مدل های مختلف سمعک

>> سوالات متداول <<

آیا امکان بررسی آزمایشی کارایی سمعک وجود دارد؟

کاربران می توانند تحت نظر متخصصین شنوایی شناسی ، بعد از تجویز و تنظیم سمعک خود ، یک ماه به صورت آزمایشی و رایگان از سمعک های بلتون استفاده کنند.

آیا سمعک در گوش سوت می کشد؟

فیدبک یا به اصطلاح صدای سوت سمعک در اثر کاربرد قالب گوش نامناسب یا نزدیک شدن دست یا گوشی تلفن و کلاه و … به سمعک و گاهی نیز در حین صحبت کردن یا غذا خوردن رخ می دهد و باعث شکایت کاربران می گردد ، سمعک های بلتون با استفاده از سیستم فیدبک گیری پیشرفته ، قوی و منحصر به فرد خود ، این مشکل را رفع کرده و احتمال رخداد فیدبک را از بین برده اند.

آیا آب و گرد و غبار سمعک را خراب می کند؟

سمعک های بلتون با کاربرد پوشش مخصوص نانو در پوسته ذخارجی و قطعات داخلی سمعک ، در برابر آب ، گرد و غبار ، جرم گوش ، رطوبت و … مقاوم اند. کاربرد پوشش نانو در سمعک های بلتون ، باعث کاهش خرابی سمعک ها و افزایش طول عمر و دوام بیشتر آنها می گردد.

آیا سمعک هوشمند/وایرلس به درک گفتار بهتر در محیط های شلوغ کمک می کند؟

سمعک های هوشمند/وایرلس با کاربرد الگوریتم های شناسایی سیگنالهای گفتاری و استفاده از میکروفن های با قابلیت تاکید بر دریافت سیگنالهای گفتاری ، همچنین با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته وضوح ساز گفتار، ایجاد کننده مهارت مکان یابی و شنوایی سه بعدی ( به ویژه در کاربرد دو گوشی سمعک ها ) ، موفقیت قابل توجهی در راستای بهبود درک گفتار کاربران در محیط های پر سر و صدا داشته است.

آیا امکان اتصال سمعک به تلفن همراه هوشمند وجود دارد؟

سمعک های بی سیم بلتون امکان ارتباط مستقیم با دستگاه های صوتی و تلفن های همراه هوشمند را دارند

آیا یک سمعک کافیست یا هر دو گوش باید سمعک استفاده کنند؟

بسیاری از مهارت های شنوایی مانند مکان یابی، درک گفتار در محیط های شلوغ، افزایش وضوح گفتار، شنوایی سه بعدی و … نیازمند شنوایی دوگوشی و فعال بودن ورودی هر دو گوش به مراکز پردازش شنوایی است. لذا توصیه می گردد در عموم موارد به ویژه کاهش شنوایی های دوطرفه در کودکان و برخی سالمندان، بسته به صلاحدید متخصص شنوایی شناس، هر دو گوش از سمعک استفاده کنند. در سمعک های وایرلس بلتون، ارتباط بی سیم و دوگوشی سمعک ها، موجب افزایش راحتی شنوایی و درک بهتر گفتار در تمامی موقعیت ها می گردد.