سمعک سیگنیا

سمعک سیگنیا

سمعک سیگنیا یکی از برندهای زیرمجموعه در کمپانی WS Audiology  است که ناشی از ادغام گروه‌های Sivantos و Widex با دفتر مرکزی در دانمارک و سنگاپور است. پیشینه برند سیگنیا به سال ۱۸۷۸ و کمپانی زیمنس باز می‌گردد. شرکت فعلی پس از ادغام گروه سیوانتوس و ویدکس که از بزرگترین کمپانی های دنیای سمعک بوده اند، در سال ۲۰۱۹ ایجاد شد. قبل از آن، سیوانتوس پس از فروختن شرکت زیمنس به EQT و هولدینگ سانتو در سال ۲۰۱۵، از زیمنس جدا شد.کمپانی WS حدود ۱۱۰۰۰ نفر را در بیش از ۱۲۵ کشور استخدام دارد. در سال مالی ۲۰۱۹-۲۰۲۰، این شرکت ۱.۷ میلیارد یورو درآمد داشته است. این شرکت سمعک ها را با برندهای زیر توسعه، تولید، فروش و توزیع می کند: A&M-Audio Service، HearUSA، Lifestyle Hearing Network، Rexton، Signia و … . در سال ۱۹۵۹ زیمنس ، سمعک پشت گوش (BTE) با اجزای سبک وزن کوچک که در یک واحد در کنار هم قرار می گرفتند را ساخت. در سال ۱۹۶۶، آنها اولین سمعک خود را که کاملاً داخل گوش قرار میگرفت را معرفی کردند. در سال ۲۰۰۴، این شرکت اولین سمعک دوگوشی جهان را ایجاد کرد که در آن سمعک های راست و چپ همگام شدند. در سال ۲۰۱۵، شرکت سهامی سوئدی EQT ، بخش شنوایی شناسی زیمنس را به مبلغ بیش از ۲ میلیارد یورو خریداری کرد و نام شرکت را به سیوانتوس تغییر داد.

در سال ۲۰۱۸، Widex و Sivantos ادغام ۸ میلیارد دلاری را اعلام کردند و سومین شرکت بزرگ شنوایی در جهان را ایجاد کردند، شرکت ترکیبی در سال ۲۰۱۹ نام خود را به WS Audiology تغییر داد. انواع سمعک های سیگنیا و زیمنس، متناسب با نیازهای شنوایی هر مراجع، در کلینیک شهرسمعک توسط متخصصان خبره، مورد تجویز و تنظیم قرار میگیرد و دارای گارانتی معتبر در ایران است.

انواع سمعک سیگنیا

سمعک سیگنیا از جمله اولین رده‌های سمعک دنیا بودند که تکنولوژی جهت داری و بهبود شنوایی در نویز را برای سمعک های دو گوشی در اندازه های داخل گوشی نیز ارائه داد و استقبال جهانی بالایی را به همراه داشت. سمعک های تمام وایرلس سیگنیا با قابلیت های ۲.۴ گیگاهرتز از حدود کمتر از یک دهه اخیر در قالب سمعک های Nx و Xperia مطرح شده و باعث حفظ جایگاه این برند در میان بزرگان سمعک دنیا گردید.

سمعک های Nx و Xperia در رده های تکنولوژی ۳ و ۵ و ۷ ارائه گردیده است تا بتواند در سطوح مختلف قیمتی و تکنولوژی در دسترس کاربران باشد. رده های ۱ و ۲ نیز در برخی کشورهای در حال توسعه، ارائه شده  است. سمعک های Nx و Xperia در هر سه سطح قیمتی، دارای سایزهای مختلف سمعک داخل گوشی و سمک پشت گوشی و با قابلیت شارژپذیری  است.

سمعک سیگنیا

ویژگی ها و تکنولوژی های سمعک سیگنیا

  • تکنولوژی‌های جهت داری دوگوشی پیشرفته
  • قابلیت اتصال به وسایل سمعی و بصری و تلفن‌های همراه هوشمند
  • قابلیت تنظیم از راه دور که برای برخی بیماران بسیار کمک کننده است و در بستر اینترنت پرسرعت مانند سایر برندهای بزرگ همچون سمعک ریساند و بلتون و اتیکن و فوناک و …. انجام می‌شود تا بتواند در هر زمان و هر فاصله ای ارتباط تخصصی کاربر و متخصص را برای اعمال تنظیمات ظریف مورد نیاز کاربر سمعک، فراهم سازد.
  • برنامه مخصوص پوشش وزوز گوش با اصوات مختلف و تکنولوژی فیلتر شیارگذر
  • توانایی ردیابی حرکت که موجب بهبود دریافت شنوایی در حین پیاده روی، ورزش و … می‌گردد.

قیمت سمعک سیگنیا

گرچه قبل از هر چیز باید بر این نکته اساسی تاکید داشت که قیمت پرداخت شده برای سمعک که شامل هزینه پروتز و هزینه‌های تجویز و تنظیم تخصصی آن است، در واقع قیمت شنیدن و لذت بردن از زندگی و تعاملی همه جانبه با دنیای اطراف است اما مانند هر برند دیگری، قیمت سمعک سیگنیا نیز، وابسته به پارامترهای بسیاری است. از جمله مواردی که در تعیین قیمت سمعک سیگنیا آلمانی (با شعب فعال در سنگاپور) موثر است، رده تکنولوژی سمعک انتخابی و قدرت آن سمعک مدنظر است. سایز سمعک هم تاثیری جزئی بر قیمت برخی از رده های سمعک سیگنیا خواهد داشت که البته عموما قابل چشم پوشی است. از نظر قیمتی میتوان سمعک های سیگنیا را در مقایسه با دیگر برندهای سمعک موجود در ایران،  در سطح اقتصادی متوسط خواند که علت آن را میتوان هم کشور سازنده و هم سیاست های کشور تولید کننده و نمایندگی رسمی آن در ایران دانست.

سمعک  سیگنیا تلاش داشته است که علیرغم قیمت اقتصادی خود اما همواره برای تمام سطوح توانایی مالی کاربران سمعک، گزینه های با کیفیتی را در اختیار متخصصان شنوایی و بیماران نیازمند به استفاده از سمعک برای بهبود توانایی های شنوایی قرار داده است به همین دلیل از محدوده قیمتی نسبتا پایین تا رده های قیمتی بسیار بالا در این برند متصور است و بهتر است برای انتخاب بهترین گزینه که با نیازهای شنیداری شما، همخوانی کامل را داشته باشد، با مشاورین شنوایی و سمعک مجموعه شهرسمعک در ارتباط باشید و درخواست جلسه حضوری یا آنلاین داشته باشید. فراموش نباید کرد که قیمت سمعک با توجه به اهمیت حس شنوایی در برقراری ارتباطات و تعاملات تحصیلی و شغلی و اجتماعی، نوعی سرمایه گذاری سود ده در زندگی می باشد و کاربران سمعک، تجربه استفاده از سمعک با کیفیت را با هزینه های پایین تر، معاوضه نمی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.