نحوه قرارگیری سمعک ظریف RIC

قرارگیری سمعک های ظریف رسیور داخل مجرا به گونه ای است که سمعک کوچک و ظریفی در پشت لاله گوش قرار می گیرد و بخش بلندگو نیز در عمق مجرای گوش (با یا بدون نیاز به قالبگیری)، قرار خواهد گرفت. این دو بخش به یکدیگر متصل هستند و به راحتی توسط کاربر سمعک در جای خود قرار می گیرند و حداکثر زیبایی را با حداقل وزن و سایز در اختیار قرار می دهند.

انواع سمعک ظریف RIC

این سایز از سمعک ها را برند ها و کمپانی های مختلف سمعک، در شکل ها و سطوح تکنولوژیک و سطوح قیمتی متفاوت طراحی کرده و روانه بازار کرده اند. به همین دلیل امکان تجویز این سایز از سمعک ها برای افراد با کم شنوایی های مختلف و با توان مالی متفاوت، تحت نظر متخصصان شنوایی شناسی امکان پذیر و کاربردی است. انواع این سمعک ها از نظر قدرت و شکل و سایز و قیمت و سطح تکنولوژی، قابل مقایسه و متناسب با نیازهای شنوایی و زیبایی شناختی و اقتصادی هر بیمار، قابل انتخاب است.

 >> برندهای دارای محصول مشابه <<

درباره سمعک ظریف RIC:

سمعک های ظریف پشت گوشی که در آنها بخش رسیور یا بلندگو سمعک به داخل مجرای گوش، منتقل شده است در یک دهه اخیر به شدت مورد توجه متخصصان و کاربران قرارگرفته و بیش از ۷۰ درصد کل تجویز سمعک در جهان، به این سایز اختصاص یافته است و این میزان، رت به افزایش نیز می باشد. این سمعک ها مزایای بسیار بالاتری در مقایسه با سایر سایز ها هم در حوزه زیبایی ظاهری و هم حوزه تکنولوژی و کیفیت صدا دارند. در صورتیکه فرد معیارهای کاندیداتوری لازم برای کاربرد سمعک های ظریف رسیور داخل مجرا یا RIC یا RIE  را داشته باشد، روند تجویز و تنظیم این دسته از سمعک ها از سوی شنوایی شناسان کلینیک شهرسمعک برای آنان اجرا می گردد.

نحوه قرارگیری سمعک ظریف RIC:

قرارگیری سمعک های ظریف رسیور داخل مجرا به گونه ای است که سمعک کوچک و ظریفی در پشت لاله گوش قرار می گیرد و بخش بلندگو نیز در عمق مجرای گوش (با یا بدون نیاز به قالبگیری)، قرار خواهد گرفت. این دو بخش به یکدیگر متصل هستند و به راحتی توسط کاربر سمعک در جای خود قرار میگیرند و حداکثر زیبایی را با حداقل وزن و سایز در اختیار قرار می دهند.

سمعک ظریف RIC

مزایای سمعک ظریف RIC:

سمعک های ظریف RIC علاوه بر اینکه با ظاهر بسیار زیبا و به روز خود نظر کاربران سمعک در تمام دنیا را جلب کرده است اما مزایای بسیاری در حوزه تکنولوژی و اتصال وایرلس به گوشی تلفن همراه و تلویزیون و … نیز به همراه داشته است. عموماً و نه همیشه، این سمعک ها وایرلس نیز بوده و با ارتباط دوگوشی سمعک ها با یکدیگر، شاهد بهبود درک شنوایی و بهبود مهارت های درک گفتار در نویز زمینه ای و سروصدا برای کاربران سمعک هستیم.

انواع سمعک ظریف RIC:

این سایز از سمعک ها را برند ها و کمپانی های مختلف سمعک، در شکل ها و سطوح تکنولوژیک و سطوح قیمتی متفاوت طراحی کرده و روانه بازار کرده اند. به همین دلیل امکان تجویز این سایز از سمعک ها برای افراد با کم شنوایی های مختلف و با توان مالی متفاوت، تحت نظر متخصصان شنوایی شناسی امکان پذیر و کاربردی است. انواع این سمعک ها از نظر قدرت و شکل و سایز و قیمت و سطح تکنولوژی، قابل مقایسه و متناسب با نیازهای شنوایی و زیبایی شناختی و اقتصادی هر بیمار، قابل انتخاب است.

سمعک ظریف RIC- 1

ضمانت سمعک ظریف RIC:

این سمعک ها دارای بخش های ظریفی هستند که در داخل مجرای گوش قرار می گیرند و در معرض جرم و رطوبت گوش هستند بنابراین باید نکات لازم برای نگهداری سمعک های ظریف RIC و نظافت آنها مدنظر قرار گیرد. گارانتی، وارانتی و ضمانت نامه معتبر از سوی شرکت های تجهیزات پزشکی مرتبط با سمعک ها، برای این قطعات الکترونیکی حساس، بسیار لازم و حیاتی اند و در کلینیک سمعک شهرسمعک برای تمامی سمعک ها، همراه با روند تجویز و تنظیم تخصصی سمعک، در نظر گرفته می شوند تا کاربران بهترین و طولانی ترین کاربرد را از سمعک های خود داشته باشند.

قیمت سمعک ظریف RIC:

درباره قیمت سمعک باید بیش از هر چیز به این مهم توجه داشت که عدم جبران کم شنوایی، میتواند عوارض جدی چون مشکلات زبانی و گفتاری در کودکان و مشکلات اجتماعی، انزوا، افسردگی و حتی تسریع زوال عقل و آلزایمر را براساس مطالعات اخیر در بزرگسالان و سالمندان به همراه دارد. پس هزینه سمعک، یک سرمایه گذاری برای  یک زندگی با کیفیت است. با این حال همواره سعی می شود سمعک های RIC در تمامی رنج های قیمتی و توان اقتصادی از سطوح متوسط به بالا قابل ارائه باشد. در حین مشاوره قبل از تجویز سمعک، شنوایی شناس و کاربر سمعک، با یکدیگر و با در نظر گرفتن تمامی جوانب، بهترین گزینه را انتخاب می کنند.

مدل های مختلف سمعک

>> سوالات متداول <<

آیا امکان بررسی آزمایشی کارایی سمعک وجود دارد؟

کاربران می توانند تحت نظر متخصصین شنوایی شناسی ، بعد از تجویز و تنظیم سمعک خود ، یک ماه به صورت آزمایشی و رایگان از سمعک های بلتون استفاده کنند.

آیا سمعک در گوش سوت می کشد؟

فیدبک یا به اصطلاح صدای سوت سمعک در اثر کاربرد قالب گوش نامناسب یا نزدیک شدن دست یا گوشی تلفن و کلاه و … به سمعک و گاهی نیز در حین صحبت کردن یا غذا خوردن رخ می دهد و باعث شکایت کاربران می گردد ، سمعک های بلتون با استفاده از سیستم فیدبک گیری پیشرفته ، قوی و منحصر به فرد خود ، این مشکل را رفع کرده و احتمال رخداد فیدبک را از بین برده اند.

آیا آب و گرد و غبار سمعک را خراب می کند؟

سمعک های بلتون با کاربرد پوشش مخصوص نانو در پوسته ذخارجی و قطعات داخلی سمعک ، در برابر آب ، گرد و غبار ، جرم گوش ، رطوبت و … مقاوم اند. کاربرد پوشش نانو در سمعک های بلتون ، باعث کاهش خرابی سمعک ها و افزایش طول عمر و دوام بیشتر آنها می گردد.

آیا سمعک هوشمند/وایرلس به درک گفتار بهتر در محیط های شلوغ کمک می کند؟

سمعک های هوشمند/وایرلس با کاربرد الگوریتم های شناسایی سیگنالهای گفتاری و استفاده از میکروفن های با قابلیت تاکید بر دریافت سیگنالهای گفتاری ، همچنین با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته وضوح ساز گفتار، ایجاد کننده مهارت مکان یابی و شنوایی سه بعدی ( به ویژه در کاربرد دو گوشی سمعک ها ) ، موفقیت قابل توجهی در راستای بهبود درک گفتار کاربران در محیط های پر سر و صدا داشته است.

آیا امکان اتصال سمعک به تلفن همراه هوشمند وجود دارد؟

سمعک های بی سیم بلتون امکان ارتباط مستقیم با دستگاه های صوتی و تلفن های همراه هوشمند را دارند

آیا یک سمعک کافیست یا هر دو گوش باید سمعک استفاده کنند؟

بسیاری از مهارت های شنوایی مانند مکان یابی، درک گفتار در محیط های شلوغ، افزایش وضوح گفتار، شنوایی سه بعدی و … نیازمند شنوایی دوگوشی و فعال بودن ورودی هر دو گوش به مراکز پردازش شنوایی است. لذا توصیه می گردد در عموم موارد به ویژه کاهش شنوایی های دوطرفه در کودکان و برخی سالمندان، بسته به صلاحدید متخصص شنوایی شناس، هر دو گوش از سمعک استفاده کنند. در سمعک های وایرلس بلتون، ارتباط بی سیم و دوگوشی سمعک ها، موجب افزایش راحتی شنوایی و درک بهتر گفتار در تمامی موقعیت ها می گردد.