سمعک فوناک

سمعک فوناک

فوناک، یک شرکت سوئیسی فعال بین المللی است که در ارائه راه حل های مراقبت از شنوایی و کمک به کم شنوایان (سمعک، کاشت حلزون، راه حل های ارتباط بی سیم) تخصص دارد. سمعک فوناک یکی از بزرگترین ارائه دهندگان سمعک در سراسر جهان است. در ۱ اوت ۲۰۰۷ Phonak رسماً نام خود را به Sonova Holding AG تغییر داد. گروه سونووا و برندهای آن در حدود ۲۴ درصد از بازار جهانی سمعک را در اختیار دارند.

شرکت سونووا عمدتاً سمعک‌های شنوایی، کاشت حلزون و دستگاه‌های ارتباط بی‌سیم سازگار با دستگاه‌های شنوایی خود را توسعه داده و به بازار عرضه می‌کند. تا مارس ۲۰۱۸، گروه Sonova در بیش از ۹۰ کشور جهان حضور داشت و ۱۴۲۴۲ کارمند داشت و فروش ۲۶۴۵.۹ میلیون فرانک  را در سال ۲۰۱۷ داشت. این گروه متشکل از بیش از ۳۰ شرکت تشکیل دهنده است. تاسیسات تحقیقاتی آن در سوئیس، کانادا و ایالات متحده واقع شده است و کارخانه های تولیدی آن در سوئیس، چین و ویتنام قرار دارد. در نوامبر ۲۰۰۹، Sonova  دریافت شرکت Advanced Bionics را اعلام کرد، شرکتی مستقر در کالیفرنیا که در توسعه و تولید کاشت حلزون تخصص دارد. در پاییز ۲۰۰۶، زیرمجموعه فوناک، بنیاد “جهان را بشنو” را راه اندازی کرد. هدف این بنیاد ایجاد جهانی است که در آن هر فرد شانس شنیدن خوب را داشته باشد.  این بنیاد در اکتبر ۲۰۱۲ به ابتکار گروهی گسترده ای در سونووا تبدیل شد.

یونیترون یکی دیگر از تولیدکنندگان سمعک است که متعلق به Sonova است. در سال ۱۹۶۴ تاسیس شد و در حال حاضر در ۷۰ کشور فع

الیت می کند. گروه سونوا و زیرمجموعه های سمعک فوناک و سمعک هانساتون و سمعک یونیترون، سال هاست که در ایران مورد تجویز و تنظیم و گارانتی معتبر قرار دارند و در مجموعه شهر سمعک از سوی شنوایی شناسان متبحر برای کاربرانی که کاندید استفاده از آنها باشند، تجویز و تنظیم می گردند.

انواع سمعک فوناک

فوناک، طیف گسترده ای از سمعک های دیجیتال و سیستم های ارتباطی بی سیم یکپارچه را تولید می کند. پس از ادغام Advanced Bionics در Sonova، Phonak شروع به توسعه فناوری بی سیم برای کاشت حلزون پیشرفته Bionics کرد. به ویژه گیرنده‌های راجر که به پردازنده‌های گفتار کاشت حلزون متصل می‌شوند. در سال ۲۰۱۶، فوناک اولین دستگاه سمعک شارژی خود را روانه بازار کرد. Advanced Bionics شروع به ادغام فناوری Phonak در پردازنده‌های گفتار خود کرد که با سری Naída شروع شد. معروف ترین محصول این کمپانی، گروه سمعک های Naida می باشد که برای کم شنوایی های بسیار شدید و عمیق مناسب است و در سطوح قیمتی و تکنولوژی متفاوت، عرضه گردیده است. سمعک Paradise و سمعکMarvel دو مورد از سمعک های پرطرفدار و با تکنولوژی بالا ارائه شده از سوی کمپانی فوناک در طی سالهای اخیر می باشند که دارای قابلیت های وایرلس ۲.۴ گیگاهرتز و ارتباط کامل دوگوشی سمعک ها و قابلیت تنطیم از راه دور و ارتباط مستقیم و بی سیم با تلفن های همراه هوشمند می باشند. این سمعک ها عموماً در سایزهای ظریف سمعک پشت گوشی یا RIC ارائه می گردند و بسیاری از نیازهای شنیداری کاربران را مرتفع می سازد.

ویژگی ها و تکنولوژی های سمعک  فوناک

  • تکنولوژی تراکم فرکانسی جهت افزایش قابلیت شنیداری فرکانس های بالا در کم شنوایی های شدید و عمیق این محدوده فرکانسی
  • استفاده از تکنولوژی وایرلس ۲.۴ گیگا هرتز
  • تکنولوژی های جهت داری میکروفون
  • استفاده از الگوریتم های کاهش فیدبک قوی به منظور پیشگیری از احتمال سوت زدن سمعک ها در گوش که در سمعک های سوپرپاور فوناک، بسیار با اهمیت است
  • دارای تکنولوژی کاهنده نویز برای کاهش اصوات آزاردهنده محیطی یا اصوات ناخواسته گفتاری
  • برنامه مخصوص پوشش وزوز گوش با اصوات اکوستیکی و صداهای طبیعت
  • هوشمندی در شناسایی موقعیت های صوتی مختلف مانند رستوران و خیابان و …
  • قابلیت اتصال مستقیم به تلفن های همراه هوشمند اندروید و آیفون
  • قابلیت اتصال به اکسسوری ها و سیستم های کاشت حلزون در موارد کاربرد بایمودال سمعک و کاشت حلزون

قیمت سمعک فوناک

قیمت سمعک های فوناک نیز مانند دیگر برندهای سمعک، وابسته به پارامترهای بسیاری است. از جمله مواردی که در تعیین قیمت سمعک سوئیسی فوناک موثر است، رده تکنولوژی سمعک انتخابی و قدرت آن است. سایز سمعک هم تاثیری جزئی بر قیمت سمعک ها خواهد داشت. از نظر قیمتی میتوان سمعک های فوناک را در مقایسه با دیگر برندها در سطح اقتصادی متوسط خواند.

کلینیک های شهرسمعک، نمایندگی سمعک فوناک جهت ارائه، تجویز و تنظیم را دارا می‌باشند.

سمعک فوناک برای تمام سطوح توانایی مالی کاربران سمعک، گزینه هایی را در اختیار متخصصان شنوایی و بیماران نیازمند به استفاده از سمعک برای بهبود توانایی های شنوایی قرار داده است به همین دلیل از محدوده قیمتی نسبتا پایین تا رده های قیمتی بسیار بالا در این برند متصور است که به ویژه برای کودکان و نوزادان متوسط شده با کم شنوایی های شدید تا عمیق، بسیار مهم بوده و گزینه های مناسبی را در اختیار شنوایی شناسان و خانواده ها قرار می دهد. برای انتخاب بهترین گزینه که با نیازهای شنیداری شما نیز همخوانی داشته باشد، با مشاورین شنوایی و سمعک مجموعه شهرسمعک در ارتباط باشید و درخواست جلسه حضوری یا آنلاین داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.