سمعک ویدکس

سمعک ویدکس

کمپانی ویدکس در سال ۱۹۵۶ تاسیس شد. سمعک ویدکس، ششمین تولیدکننده بزرگ سمعک در جهان است. این شرکت با همکاری نزدیک با محققان و متخصصان شنوایی شناسی بین المللی، طیف وسیعی از سمعک های دیجیتال را ساخته است. سمعک ویدکس در سال ۱۹۹۵ اولین سمعک کاملا دیجیتالی داخل گوشی خود را معرفی کردند. این شرکت سمعک دانمارکی در سال ۱۹۵۶ توسط خانواده‌های Tøpholm و Westermann تأسیس شد و هنوز هم متعلق به بستگان بنیانگذاران اصلی شرکت است و بسیاری از مدیران و سهامداران آن، ادامه روند خانوادگی خود را در پی گرفته‎‌اند.

سمعک ویدکس تقریباً در ۱۰۰ کشور پخش می‌شوند و در اختیار افراد مبتلا به کاهش شنوایی قرار می‌گیرد. این شرکت تقریباً ۳۸۰۰ کارمند در سراسر جهان دارد.  دفتر مرکزی جدید Widex در دانمارک و در شمال کپنهاگ واقع شده است. در سال ۲۰۱۸، کمپانی سمعک ویدکس با یکی دیگر از کمپانی‌های بزرگ صنعت سمعک به نام سیوانتوس که صاحب برندهای سمعکی چون  Signia، Rexton، AudioService و … است ادغام شدند و  سومین شرکت بزرگ شنوایی در جهان را ایجاد کردند.

در ایران نیز، نمایندگی ویدکس، سال ها خدمات ارائه و پشتیبانی و گارانتی محصولات ویدکس دانمارک را از طریق متخصصان شنوایی شناسی و با تجویز سمعک های متناسب با نیاز هر بیمار، در اختیار کم شنوایان در رده های سنی مختلف قرار داده است و کلینیک شهر سمعک نیز از محصولات به روز این کمپانی برای کمک به مراجعه کنندگان خود، بهره گرفته است.

انواع سمعک ویدکس

علاوه بر سمعک های قدیمی و محبوب ویدکس مانند Flash و Passion و Menu که در سایزها و قدرت های مختلف برای کاربرد متخصصان شنوایی شناسی و کاربران سمعک ارائه گردیده بودند، کمپانی ویدکس در سال ۲۰۲۱ جدیدترین محصول خود را به نام Widex Evoke  را در بازار وسایل کمک شنیداری عرضه کرد که اولین سمعکی است که فناوری یادگیری ماشین را در خود جای داده است و باعث می‌گردد سمعک هر فرد، متناسب با نیازهای شنوایی وی و محیط زندگی و شغلی او، بهینه و کاملا شخصی سازی شود. در سال ۲۰۲۰نیز کمپانی ویدکس کوچکترین سمعک قابل شارژ لیتیوم یون (RIC)  در سایز پشت گوشی ظریف را در بازار جهانی سمعک معرفی کرد.

ویژگی ها و تکنولوژی های سمعک ویدکس

  • تکنولوژی خاص صوت درمانی ZEN برای کاربران سمعک با مشکل وزوز گوش
  • استفاده از تکنولوژی وایرلس ۲.۴ گیگا هرتز
  • تکنولوژی های جهت داری میکروفون در سمعک های پایه و پیشرفته
  • فناوری یادگیری ماشینی یا Machine Learning
  • دارای تکنولوژی کاهنده نویز برای کاهش اصوات آزاردهنده محیطی یا اصوات ناخواسته گفتاری
  • برنامه مخصوص پوشش وزوز گوش با اصوات اکوستیکی و صداهای طبیعتدر کنار برنامه ZEN
  • هوشمندی در شناسایی موقعیت های صوتی مختلف
  • قابلیت اتصال مستقیم به تلفن های همراه هوشمند
  • قابلیت اتصال به اکسسوری ها با رابط یا به صورت بی واسطه

قیمت سمعک ویدکس

نمی‌توان پاسخ ساده و مستقیمی به این پرسش داد که قیمت سمعک ویدکس به چه میزان است؟ زیرا همانند هر برند سمعک دیگری، قیمت سمعک ویدکس ، وابسته به پارامترهای بسیاری است. از جمله مواردی که در تعیین قیمت سمعک دانمارکی ویدکس موثر است، رده تکنولوژی سمعک انتخابی و قدرت آن و میزان گارانتی و خدمات پس از فروش آن است. سایز سمعک هم می‌تواند تاثیری جزئی بر قیمت سمعک‌ها داشته باشد مثلا در سمعک های داخل گوشی ، هزینه ساخت پوسته و در سمعک های ظریف  RIC ، هزینه رسیور خارجی به مبلغ کلی سمعک اضافه می گردد. از نظر قیمتی می‌توان سمعک های ویدکس را در مقایسه با دیگر برندها در سطح اقتصادی متوسط خواند گرچه گزینه‌های با قیمت پایین و گزینه‌های با قیمت نسبتاً بالا در این برند نیز وجود دارد.

آیا سمعک اساساً پروتز پزشکی گرانی است؟ چنانچه به اهمیت حس شنوایی در لحظه لحظه زندگی و عوارض جدی روحی و روانی، شغلی و اجتماعی،  خانوادگی و عصبی شناختی کم شنوایی دقت کنیم آنگاه ضرورت یک پروتز جبران کننده این مشکل که تا حد ممکن بتواند شنوایی هنجار را معادل سازی کند، درمی یابیم و آنگاه با توجه به تکنولوژی پیجیده سمعک ها و قطعات مینیاتوری و حساس آن، روند پیجیده تجویز و تنظیم آن و تعداد محدود ساخت آن در دنیا، در می یابیم که هزینه سمعک و قیمت انواع سمعک ها، منطقی می باشد.

کلینیک های شهرسمعک، نمایندگی سمعک ویدکس جهت ارائه، تجویز و تنظیم را دارا می‌باشند.

 برای انتخاب بهترین گزینه که با نیازهای شنیداری شما  در محیط زندگی و آموزشی و شغلی،  همخوانی داشته باشد، با مشاورین شنوایی و سمعک مجموعه شهرسمعک در ارتباط باشید و درخواست جلسه حضوری یا آنلاین داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.