نحوه قرارگیری سمعک پشت گوشی

در سمعک های پشت گوشی، بخش اصلی سمعک که شامل میکروفون و بلندگو و مدارات پردازشی سمعک هستند، در پشت لاله گوش قرار می گیرند و صدا از طریق قالب گوشی که درون مجرای گوش قرار میگیرد به پرده گوش و گیرنده های شنوایی، منتقل می شود تا روند شنوایی رخ دهد. جایگذاری و قراردادن و برداشتن این سمعک ها بسیار ساده است و حتی کاربران مسن با مشکلات حرکتی جزئی نیز قادر به جایگذاری و استفاده راحت از این سایز سمعک هستند.

انواع سمعک پشت گوشی

برندهای مختلف تولیدکننده سمعک، انواعی از سمعک های پشت گوشی را در سایز ها و سطوح تکنولوژی مختلف طراحی کرده اند. این تفاوت سطح تکنولوژی، منجر به این شده است که امکان ارائه این سمعک ها در سطوح قیمتی متفاوت از ارزان تا گران، برای کاربران سمعک وجود داشته باشد تا هر کاربری با مشورت با متخصص شنوایی شناس خود، مناسب ترین گزینه  را دریافت خواهد کرد.

 >> برندهای دارای محصول مشابه <<

درباره سمعک پشت گوشی:

سمعک های پشت گوشی، مرسوم ترین سایز سمعک های دوران دیجیتال هستند که در تمامی برندها در اختیار کاربران قرار می گیرد. سمعک پشت گوشی بسته به میزان کم شنوایی و قدرت مورد نیاز هر کاربر تجویز می شوند و به طور کلی هرچه میزان کاهش شنوای بیشتر شود، نیاز به سمعک های قوی تر با اندازه ای کمی بزرگتر وجود دارد. امروزه حتی برای کم شنوایی های بسیار شدید و عمیق نیز، سمعک های پشت گوشی با سایزی کوچک و قابل قبول برای کاربران ارائه شده است و در کلینیک سمعک شهر سمعک در اختیار کاربران قرار می گیرد.

نحوه قرارگیری سمعک پشت گوشی:

در سمعک های پشت گوشی، بخش اصلی سمعک که شامل میکروفون و بلندگو و مدارات پردازشی سمعک هستند، در پشت لاله گوش قرار می گیرند و صدا از طریق قالب گوشی که درون مجرای گوش قرار میگیرد به پرده گوش و گیرنده های شنوایی، منتقل میشود تا روند شنوایی رخ دهد. جایگذاری و قراردادن و برداشتن این سمعک ها بسیار ساده است و حتی کاربران مسن با مشکلات حرکتی جزئی نیز قادر به جایگذاری و استفاده راحت از این سایز سمعک هستند.

مزایای سمعک پشت گوشی:

از جمله مزایای سمعک های پشت گوشی می توان به خرابی کمتر و مقاومت بالاتر این سمعک ها اشاره کرد. از جمله دیگر مزایای مرسوم این سایز از سمعک ها یعنی سمعک های پشت گوشی، مربوط به قدرت بالاتر این سمعک ها است که همچنان آن ها را مناسب ترین گزینه برای کاهش شنوایی های عمیق و برای کودکان و نوزادان با سایز کوچک مجرای گوش، کرده است. در نوزادان و کودکان به واسطه کوچکی مجرا و رشد سریع آن و همچنین عدم توانایی کودک برای قراردهی و مدیریت سمعک هایش، سمعک های پشت گوشی مناسب ترین سایز تجویزی برای این گروه سنی هستند. در نهایت شنوایی شناسان شهر سمعک، بسته به تمام نیازها و ویژگی های شنوایی هر کاربر، در نهایت بهترین سایز را به هر کاربر سمعک، پیشنهاد می کنند.

انواع سمعک پشت گوشی:

برندهای مختلف تولیدکننده سمعک، انواعی از سمعک های پشت گوشی را در سایز ها و سطوح تکنولوژی مختلف طراحی کرده اند. این تفاوت سطح تکنولوژی، منجر به این شده است که امکان ارائه این سمعک ها در سطوح قیمتی متفاوت از ارزان تا گران، برای کاربران سمعک وجود داشته باشد تا هر کاربری با مشورت با متخصص شنوایی شناس خود، مناسب ترین گزینه  را دریافت خواهد کرد.

ضمانت سمعک پشت گوشی:

باید نکات لازم برای نگهداری سمعک های پشت گوشی و نظافت آنها مدنظر قرار گیرد. گارانتی، وارانتی و ضمانت نامه معتبر از سوی شرکت های تجهیزات پزشکی مرتبط با سمعک ها، برای این قطعات الکترونیکی حساس، بسیار لازم و حیاتی اند و در کلینیک سمعک شهرسمعک برای تمامی سمعک ها، همراه با روند تجویز و تنظیم تخصصی سمعک، در نظر گرفته می شوند. مدت زمان این ضمانت میتواند بین ۱ تا ۲ سال بسته به نوع و مدل سمعک پشت گوشی، متفاوت باشد.

قیمت سمعک پشت گوشی:

درباره قیمت سمعک پشت گوشی که یکی از رایج ترین سایزهای سمعک در تمامی برندها است باید بیش از هر چیز به این مهم توجه داشت که عدم جبران کم شنوایی، میتواند عوارض جدی چون مشکلات زبانی و گفتاری در کودکان و مشکلات اجتماعی، انزوا، افسردگی و حتی تسریع زوال عقل و آلزایمر را براساس مطالعات اخیر در بزرگسالان و سالمندان به همراه دارد. پس هزینه سمعک، یک سرمایه گذاری برای  یک زندگی با کیفیت است. با این حال همواره سعی می شود سمعک های پشت گوشی یا BTE  در تمامی رنج های قیمتی و توان اقتصادی از سطوح پایین تا بالا قابل ارائه باشد. در حین مشاوره قبل از تجویز سمعک، شنوایی شناس و کاربر سمعک یا والدین وی در مورد کودکان، با یکدیگر و با در نظر گرفتن تمامی جوانب، بهترین گزینه را انتخاب می کنند. در قیمت گذاری این دسته از سمعک ها همواره لزوم تجویز به موقع و در دسترس برای نوزادان و کودکان، مدنظر قرار می گیرد.

مدل های مختلف سمعک

>> سوالات متداول <<

آیا امکان بررسی آزمایشی کارایی سمعک وجود دارد؟

کاربران می توانند تحت نظر متخصصین شنوایی شناسی ، بعد از تجویز و تنظیم سمعک خود ، یک ماه به صورت آزمایشی و رایگان از سمعک های بلتون استفاده کنند.

آیا سمعک در گوش سوت می کشد؟

فیدبک یا به اصطلاح صدای سوت سمعک در اثر کاربرد قالب گوش نامناسب یا نزدیک شدن دست یا گوشی تلفن و کلاه و … به سمعک و گاهی نیز در حین صحبت کردن یا غذا خوردن رخ می دهد و باعث شکایت کاربران می گردد ، سمعک های بلتون با استفاده از سیستم فیدبک گیری پیشرفته ، قوی و منحصر به فرد خود ، این مشکل را رفع کرده و احتمال رخداد فیدبک را از بین برده اند.

آیا آب و گرد و غبار سمعک را خراب می کند؟

سمعک های بلتون با کاربرد پوشش مخصوص نانو در پوسته ذخارجی و قطعات داخلی سمعک ، در برابر آب ، گرد و غبار ، جرم گوش ، رطوبت و … مقاوم اند. کاربرد پوشش نانو در سمعک های بلتون ، باعث کاهش خرابی سمعک ها و افزایش طول عمر و دوام بیشتر آنها می گردد.

آیا سمعک هوشمند/وایرلس به درک گفتار بهتر در محیط های شلوغ کمک می کند؟

سمعک های هوشمند/وایرلس با کاربرد الگوریتم های شناسایی سیگنالهای گفتاری و استفاده از میکروفن های با قابلیت تاکید بر دریافت سیگنالهای گفتاری ، همچنین با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته وضوح ساز گفتار، ایجاد کننده مهارت مکان یابی و شنوایی سه بعدی ( به ویژه در کاربرد دو گوشی سمعک ها ) ، موفقیت قابل توجهی در راستای بهبود درک گفتار کاربران در محیط های پر سر و صدا داشته است.

آیا امکان اتصال سمعک به تلفن همراه هوشمند وجود دارد؟

سمعک های بی سیم بلتون امکان ارتباط مستقیم با دستگاه های صوتی و تلفن های همراه هوشمند را دارند

آیا یک سمعک کافیست یا هر دو گوش باید سمعک استفاده کنند؟

بسیاری از مهارت های شنوایی مانند مکان یابی، درک گفتار در محیط های شلوغ، افزایش وضوح گفتار، شنوایی سه بعدی و … نیازمند شنوایی دوگوشی و فعال بودن ورودی هر دو گوش به مراکز پردازش شنوایی است. لذا توصیه می گردد در عموم موارد به ویژه کاهش شنوایی های دوطرفه در کودکان و برخی سالمندان، بسته به صلاحدید متخصص شنوایی شناس، هر دو گوش از سمعک استفاده کنند. در سمعک های وایرلس بلتون، ارتباط بی سیم و دوگوشی سمعک ها، موجب افزایش راحتی شنوایی و درک بهتر گفتار در تمامی موقعیت ها می گردد.