علت عفونت گوش | راه های درمان عفونت گوش

علت عفونت گوش

علت عفونت گوش چیست ؟ گوش، ساختاری است که ارتباطات گسترده و مستقیمی با سیستم تنفسی فوقانی و سیستم حلق و بینی دارد به همین دلیل بسیاری از عفونت های ویروسی یا باکتریایی درگیر کننده دهان، حلق و بینی از طریق مسیرهایی همچون شیپور استاش به فضای گوش میانی در پشت پرده گوش، راه پیدا می‌کنند و موجب درد و تب و کم شنوایی و گاهی پارگی پرده گوش و وزوز و ترشح از گوش میگردد و نیاز به مراجعه فوری به کلینیک های گوش و حلق و بینی و انجام آزمایشات شنوایی شناسی دارد تا میزان درگیری و درمان دارویی سریع برای آن، لحاظ شود. عفونت‌های گوش خارجی و لاله گوش، معمولا به علت ایجاد زخم در این قسمت ها و ورود عوامل میکروبی یا قارچی رخ میدهند و در کودکان و شناگران بیشتر دیده میشود. گرچه علت عفونت گوش در نوزادان و کودکان و بزرگسالان می‌تواند با یکدیگر متفاوت باشد و راهکارهای درمانی متفاوتی داشته باشد ولی همواره اقدام فوری و دریافت درمان لازم، مهمترین اقدام مخصوصا در نوزادان و کودکان است. تکرار مکرر عفونت‌های گوش می‌تواند عوارض شنیداری طولانی مدتی را برای کودکان نیز، ایجاد کند.

التهاب گوش یا عفونت گوش

التهاب گوش یا عفونت گوش که به نام اوتیت (Otitis) شناخته می‌شود، یکی از بیماری‌های شایع گوش است. در صورت درگیری گوش میانی بیماری را التهاب گوش میانی و در صورت درگیری گوش خارجی (لاله گوش و کانال خارجی شنوایی) آن را التهاب گوش بیرونی می‌نامیم. گوش اندام حسی است که صدا را دریافت می‌کند. گوش انسان از سه قسمت خارجی، میانی و داخلی تشکیل شده‌ است. اختلاف زمان جزئی که در رسیدن صدا به دو گوش وجود دارد، به تشخیص جهت صدا کمک می‌کند. امواج حرکتی صوت در گوش به امواج الکتریکی تبدیل و به مغز فرستاده می‌شوند. گوش انسان قادر است بین ۲۰ تا ۲۰۰۰۰ هرتز را درک کند. به این محدوده، محدوده شنوایی انسان می‌گویند. گوش از سه بخش مختلف گوش خارجی، میانی و درونی تشکیل شده است.

رزرو نوبت از کلینیک شهر سمعک

التهاب گوش میانی

التهاب گوش میانی (Otitis Media): در نوزادان و کودکان بیشتر دیده می‌شود. حدود ۱۰درصد اطفال زیر ۵ سال در یک سال دچار گوش‌ درد خواهند شد. این بیماری به‌ دنبال عفونت ویروسی دستگاه تنفسی فوقانی بروز می‌کند، عفونت ویروسی دستگاه تنفسی فوقانی باعث اختلال عملکرد شیپور استاش می‌شود و عفونت از طریق شیپور استاش به طرف گوش میانی پیشرفت می‌کند و باعث ایجاد بیماری التهاب گوش میانی می‌گردد. التهاب گوش میانی به سه صورت التهاب حاد، مزمن و ترشح‌دار دیده می‌شود. اصلی‌ترین عامل ابتلا به عفونت گوش میانی، اختلال عملکرد شیپور استاش است.

  وظایف شیپور استاش عبارتند از:

 • محافظت از گوش در برابر ورود میکروب‌ها
 • تخلیه ترشحات گوش میانی
 • متعادل سازی فشار هوا بین فضای گوش میانی و …

کودکان بزرگتر، از گوش‌ درد شاکی هستند. ممکن است علائم عفونت تنفسی فوقانی همراه را داشته یا نداشته باشد. در کودکان کوچکتر و نوزادان، والدین بیمار می‌گویند که فرزندشان بی‌قرار و بی خواب شده‌است، همراه با تب یا بدون آن احتمالاً نوزاد گوشش را می‌مالد و فشار می‌دهد.

علائم عفونت گوش میانی

تب و لرز، درد شدید ضربان‌دار در گوش به ویژه در شب‌ها، کاهش شنوایی و خروج ترشحات زرد یا متمایل به سیاه از گوش و پارگی پرده صماخ از علائم عفونت گوش میانی است. عفونت گوش میانی می‌تواند از راه عفونت گلو به گوش راه یابد و یا از راه خون (در سرخک، مخملک، تیفوس و عفونت خون) و یا از طریق دستکاری مجرای گوش بیرونی توسط فرد رخ دهد. لذا در صورت عفونت گلو و سینوزیت هر چه سریع تر آنها را درمان کنید، زیرا عفونت های گلو و سینوس ها توسط شیپور استاش به گوش میانی رفته و سبب عفونت حاد یا مزمن گوش می‌شوند. عفونت گوش میانی نیز می تواند منشأ باکتریایی، ویروسی و یا قارچی داشته باشد.

درمان عفونت گوش میانی

از طریق آنتی بیوتیک (پس از آنتی بیوگرام از ترشحات گوش) و قطره های گوش و مسکن می‌توان به درمان عفونت گوش میانی پرداخت. توجه داشته باشید تمامی راهکارهای پیشنهادی زیر نظر پزشک متخصص و تجویز و دستور پزش ک متخصص شنوایی می بایست انجام شود

التهاب گوش خارجی

در التهاب گوش خارجی حرکات لاله گوش دردناک است و گاه خارش گوش داریم. علت این بیماری ممکن است عفونت، درماتیت و یا هر دو باشد. این بیماری بعد از استخر نیز مشاهده می‌شود.

عامل التهاب گوش خارجی

باکتریها و قارچها علت شایع این بیماری هستند. در معاینه لاله گوش ممکن است متورم و کانال گوش تنگ باشد و دبری‌هایی درون کانال دیده می‌شود.

علائم عفونت گوش خارجی

شامل احساس درد گوش و یا اطراف مجرای گوش، تب، احساس ناخوشی، التهاب غدد لنفاوی اطراف گوش و اختلال شنوایی به صورت خفیف و خارش و سوزش گوش است. عفونت گوش میانی خطرناک تر از عفونت گوش بیرونی است، زیرا می تواند سبب پارگی پرده صماخ و کری گردد و یا اینکه عفونت حاصله به طرف گوش داخلی و مغز منتقل شود. افرادی که شنا می کنند و یا با وسیله ای مجرای گوش را تحریک می کنند، بیشتر در معرض خطر عفونت گوش خارجی هستند.

درمان عفونت گوش خارجی

برای درمان عفونت گوش خارجی باید از آنتی بیوتیک مناسب با تجویز پزشک متخصص استفاده شود. تخلیه ترشحات چرب و عفونی مجرای گوش بیرونی از طریق شستشوی گوش نیز در برخی موارد مفید است. در صورتی که فرد بیمار دچار زونای گوش شده باشد باید بیشتر دقت کند و از داروهایی چون آسیکلوویر و یا کورتون، طبق دستور پزشک معالج استفاده نماید، زیرا بیماری زونا سبب فلج عصب شنوایی شده و اختلالات شنوایی و تعادلی ایجاد می کند.

علائم گوش درد ناشی از عفونت گوش

عمده علائم عفونت گوش خارجی درد شدید، گرفتگی و سنگینی گوش است. نکته قابل توجه این است که این عفونت، آسیبی به پرده گوش وارد نمی‌کند و در فصل تابستان به دلیل افزایش استفاده از استخر و شنا شایع تر است.

– کم اشتهایی، که به طور شایع در نوزادانی که با شیشه شیر غذا می خورند،دیده می شود.

– بد اخلاقی

– گریه زیاد

– خارش زیاد

– کم خوابی، زمانیکه فرد دراز کشیده است، به دلیل جابجا شدن مایعات در گوش، درد شدیدی احساس می کند.

– تب : عفونت موجب بالارفتن دمای بدن به بیشتر از ۴۰ درجه سانتی گراد می گردد.

– سرگیجه، ازعلائم عفونت گوش داخلی بوده که دلیل بروز آن ، عفونت گوش میانی به علت پاره شدن پرده و یا رسیدن عفونت از راه خون به داخل گوش است.

– ترشح مایع از گوش: خروج مایعی به رنگ زرد، سفید یا قهوه ای که بیانگر پاره شدن پرده گوش می باشد.

– کاهش موقت و دائمی شنوایی

– اوتیت گوش میانی

از علائم گوش درد ناشی از عفونت گوش است.

علل گوش درد شامل موارد زیر است:

– آرتریت فک

– عفونت حاد گوش

– عفونت مزمن گوش

– صدمات گوش ناشی از تغییرات فشار (ارتفاع بالا در پرواز با هواپیما)

– وارد کردن جسم خارجی در گوش

– پارگی و یا سوراخ شدن پرده گوش

– عفونت سینوسی

– گلودرد

– سندرم مفصل گیجگاهی فکی

– عفونت دندان

پیشگیری از عفونت گوش خارجی و میانی

برای پیشگیری از عفونت گوش بیرونی، هنگام استفاده از وان و یا هنگام شنا کردن باید پنبه آغشته به وازلین و یا گوشی خاصی که در داروخانه ها موجود است، در داخل گوش قرار دهید. از دستکاری داخل گوش که معمولا با چوب کبریت و یا گوش پاک کن صورت می گیرد، جدا بپرهیزید. در صورتی که علائمی مثل خارش یا سوزش در مجرای گوش مشاهده کردید و یا کاهش شنوایی داشتید، به پزشک متخصص مراجعه کنید.

عفونت گوش درونی

عفونت گوش درونی بیشتر مربوط می شود به اختلالات دهلیزی و حلزونی گوش داخلی همراه با اختلالات تعادل و شنوایی که بسیار تخصصی است.

58 دیدگاه برای “علت عفونت گوش | راه های درمان عفونت گوش

 1. نسترن گفته:

  من امروز دکتر بودم و گف پرده گوشت التهاب داره و دارو نوشت
  الان دردش خیلی زیاد شده چون جرم گوششم شستن
  قبلش درد نداشتم
  خطرناکه؟

  • شهر سمعک گفته:

   سلام. درد خفیف تا مدت کوتاهی بعد از شستشوی گوش میتواند طبیعی باشد. اما اگر احساس درد و سوزش گوش بعد از هربار مصرف دارو یا استفاده از قطره های گوشی را دارید و درد تداوم داشت، باید مجدد به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه داشته باشید.

 2. مانترا گفته:

  سلام
  گهگاهی موقع خوابیدن به پهلوی چپ ، گوشم درد می گیره که با دردش از خواب بیدار می شم، اما در روز درد ندارم فقط هنگام خوابیدن دچار این مشکل می شم. لطفا راهنمایی کنید من رو

  • شهر سمعک گفته:

   سلام
   در صورت تداوم مشکل، بهتر است معاینه گوش و حلق و بینی و همچنین بررسی های گردنی، انجام شود. چنانچه مشکل دندانی نیز داشته باشید، میتواند درد راجعه به گوش داشته باشد.

 3. مانترا گفته:

  سلام
  گهگاهی موقع خوابیدن به پهلوی چپ ، گوشم درد می گیره که با دردش از خواب بیدار می شم، اما در روز درد ندارم فقط هنگام خوابیدن دچار این مشکل می شم. لطفا راهنمایی کنید من رو

 4. Black Afghano گفته:

  سلام خسته نباشید
  من تقریبا دو ساله که احساس میکنم که یه عالمه آب و جرم تو گوش راستمه و هر دکتری هم ک میرم میگه مشکلی نیس، الانم نسبت به اوایل بدتر شده و احساس میکنم پرده گوشم آسیب دیده، واقعا نمیدونم چیکار کنم انقد قطره و دارو مصرف کردم و انقد میگن هیچی نیست و این گرفتگی گوش کلافه م کرده
  میشه لطفا بگید چیکار باید بکنم، چ دارویی مصرف کنم؟

  • شهر سمعک گفته:

   سلام
   باید بررسی و معاینه گردد.
   باید نتایج ارزیابی های شنوایی و گوش میانی و نحوه عملکرد شیپوراستاش جهت تهویه هوای پشت پرده گوش، دیده شود و در صورتیکه این بررسی ها انجام نشده است، در اولین فرصت انجام شوند.
   شماره تماس جهت هماهنگی (واتساپ):
   ۰۹۳۵۴۰۳۳۲۵۹

 5. لیلا گفته:

  سلام وقت بخیر تابستون عفونت قارچی داشت گوشم و آب اومده بود توش دکتر آب گوشم را با ساکشن تخلیه کرد و با چند تا قطره درمان شد. الان چند روزی یه بدلیل خارش زیاد بازم آب اومده توش ولی به طرز فجیعی درد میکنه مخصوصا قسمت خارجی. من همیشه گوشم رو تمیز نگه میدارم نمیدونم چرا باز این عفونت اومده سراغم!
  اینبار بدن درد هم دارم آیا به گوشم میتونه ارتباطی داشته باشه؟

  • شهر سمعک گفته:

   سلام
   بله، امکانش هست.
   حتما مراجعه مجدد به متخصص گوش و حلق و بینی داشته باشید. ضمنا بهتر است در کنار استفاده از داروهایی که برایتان تجویز میشود، از دستکاری یا تمیز کردن مداوم یا خارش گوش ها پرهیز کنید و گوش را همواره خشک نگه داشته و از ورود آب در هنگام استحمام و شنا و … نیز حداقل تا زمان بهبود علائم، حتما خودداری فرمایید.

 6. افسانه گفته:

  سلام چند روز پیش از وقتی که از بیرون اومدم احساس کردم داخل گوشم هوا هس سرگیجه داشتم استفراغ الان خوب شدم ولی گوشم حس میکنم پر هس چکار کنم ناشنوا نشدم؟

  • شهر سمعک گفته:

   سلام
   خیر
   چنانچه سابقه سرگیجه و تهوع را پیش تر نداشته اید و همچنان احساس گرفتگی گوش و احیانا صدای گوش (وزوز) دارید، بهتر است در اولین زمان ممکن، بررسی های تعادلی و شنوایی را داشته باشید تا علت مشکل و احتمال رخداد مجدد آن، برایتان بررسی گردد.
   شماره تماس جهت هماهنگی (واتساپ):
   ۰۹۳۵۴۰۳۳۲۵۹

 7. مریم گفته:

  سلام در کوشم احساس ضربان می‌کنم یعنی صدای ضربان می‌شنوم دکتر رفتم قرص داد میشه راهنمایی کنین که چه مشکلی دارم

  • شهر سمعک گفته:

   سلام. وزوزهای ضربانی گوش نیاز به بررسی دقیق جهت یافتن عامل زمینه ای برای درمان درست در هر کیس را دارند.
   در صورت تمایل، اطلاعات زیر به واتساپ مجموعه ارسال گردند تا پاسخ دقیق تری خدمتتان ارسال شود: سن/زمان بروز مشکل/ دائمی یا موقتی بودن صدا/ همخوانی یا عدم همخوانی با ضربان قلب؟/محل شنیدن صدا در یک گوش یا دو گوش یا در سر؟/ داروهای مورد استفاده/سابقه مشکلات قلبی-عروقی/ علائم همراه و تشدید کننده صدا/ نتیجه ارزیابی های شنوایی.
   شماره واتساپ کلینیک وزوز گوش شهرسمعک:
   ۰۹۳۵۴۰۳۳۲۵۹

 8. محمد گفته:

  سلام برای شستشوی گوش رفتم پیش دکتر بعد شستشو دکتر گفت گوش سمت راست عفونت کردن ایا امکان داره موقع شستشوی گوشم اسیب دیده باش ؟؟؟؟

  • شهر سمعک گفته:

   سلام
   نیاز به بررسی نتایج تست های شنوایی قبل و بعد از شستشو دارد، اما رخداد عفونت فورا و بلافاصله بعد از شستشوی گوش رخ نمیدهد. درحال حاضر دارودرمانی لازم را تحت نظر متخصص انجام داده و از ورود آب به گوش، پیشگیری کنید.

 9. hesam گفته:

  گلوم عفونت کرده و الان چند ساعتی میشه گوش سمت راستم گرفته درستم نمیشه میخوام ببینم عفونت کرده یا نه اگه عفونت کرده باشه قرص هایی که برای از بین بردن عفونت گلو استفاده میکنم موثره؟ عفونت گلومم بخاطر سرماخوردگیه.

  • شهر سمعک گفته:

   سلام
   بله
   با انجام بررسی وضعیت گوش میانی و داخلی به منظور پیدا کردن علت اصلی گرفتگی گوش، تجویز داروی مناسب انجام و گرفتگی رفع میشود.

 10. AM گفته:

  سلام وقتتون بخیر من شبها وقتی می‌خوام بخوابم از پنبه داخل گوشم استفاده میکنم تا صداهای محیط اطرافم رو نشنوم اما بعد از اینکه پنبه رو از گوشم درمیارم داخل گوشم شروع به خارش می‌کنه امکان داره بخاطر استفاده از پنبه از شب تا صبح گوشم آسیب دیده باشه یا بعداً آسیب ببینه و اینکه استفاده از پنبه می‌تونه برای گوش در اینده مشکلی به وجود بیاره؟

  • شهر سمعک گفته:

   سلام
   بهتر است از راهکارهای دیگر استفاده شود و بعد از انجام بررسی های لازم، در صورت تایید شنوایی شناس، از قالب های ضدصوت فردی استفاده گردد.
   کاربرد نادرست پنبه یا محافظ های گوش، هم میتواند در آینده باعث تشدید علایم عدم تحمل صدا شود و هم احتمال عفونت و مشکلات پوستی و آسیب پرده گوش را افزایش دهد.
   بهتر است علامت عدم تحمل صوتی برایتان بررسی شود و سپس راهکارهای مناسب از طرف متخصص شنوایی شناسی خدمتتان ارائه گردد.
   «کلینیک ارزیابی و مدیریت بیش شنوی»
   شماره تلفن : ۳۰-۲۲۷۶۳۵۲۹
   شماره واتساپ: ۰۹۳۵۴۰۳۳۲۵۹

 11. بلال گفته:

  سلام ، من قبلا گوشم درد میکرد دکتر رفتم گفت که عفونت داره و باید موقع حمام تو گوشت پنبه بزاری ، الان دو سه بار یادم رفت گوشام گرفته و شنواییم خیلی کم شده و حتی از گوشام بو هم میاد چیکار کنم

  • شهر سمعک گفته:

   سلام
   نیاز به ارزیابی و معاینه فوری گوش و حلق و بینی است.همچنین تست بررسی سلامت گوش میانی و تست شنوایی را انجام دهید.
   شماره تلفن : ۳۰-۲۲۷۶۳۵۲۹
   شماره واتساپ: ۰۹۳۵۴۰۳۳۲۵۹

 12. Shiva گفته:

  سلام وقتتون بخیر دردشدیدی دارم ۳روزه توگوشم شبیه دردضربان دار وامروزدیدم ته حلقم ورم کرده وسفید شده گلوم وحشتناک درد میکنه وبلع اب دهان وغذابرام سخت شده ناگفته نماندکه دیشب هم یه تب شدید کردم چکار باید انجام بدم ؟

 13. AM گفته:

  سلام وقتتون بخیر من شبها وقتی که می‌خوام بخوابم تو گوشم پنبه می‌زارم تا صداهای محیط اطرافم رو نشنوم آیا این کار باعث میشه در آینده گوشم در آینده آسیب ببینه؟

 14. مهران گفته:

  سلام وقتتون بخیر الان چند روزه همش تو گوش سمت راستم احساس میکنم پره و تو گوشم انگار تیر میکشه همش باعث میشه بزنه به سرم احساس درد داشته باشم و چشم سمت راستم درد میگیره لطفا راهنماییم کنید ممنون

  • شهر سمعک گفته:

   سلام
   باید معاینه گوش و حلق و بینی انجام شود.
   وضعیت سلامت پرده گوش و احتمال عفونت پشت پرده گوش باید بررسی شود.
   بسته به نتایج معاینات و سایر علایم همراه، میتوان نظر داد.
   شماره تلفن : ۳۰-۲۲۷۶۳۵۲۹
   شماره واتساپ: ۰۹۳۵۴۰۳۳۲۵۹

  • شهر سمعک گفته:

   سلام
   احتمال آسیب به پرده گوش میتواند وجود داشته باشد و باید در اسرع وقت معاینه شود.
   مراجعه به متخصصین گوش-حلق-بینی و شنوایی شناسی توصیه میشود.
   مشاوره تلفنی و واتساپی:
   ٠٩٣۵۴٠٣٣٢۵٩

 15. صبا گفته:

  سلام ببخشید میخواستم بدونم این گوش گیرها که مثل چوب پنبه میمونن باعث اسیب دیدن گوش میشن؟
  اخه من مدتیه از اون ها استفاده میکنم و الان احساس میکنم تو گوشم هوا رفته و انگار فشار روشه میخواستم ببینم بخاطر استفاده از اوناس یا خیر.

  • شهر سمعک گفته:

   سلام
   بله
   ممکن است باعث فشرده شدن جرم و سرومن گوش، به سمت پرده گوش شده باشد و نیاز به ویزیت گوش دارد. بعد از بررسی با توجه به نظر متخصص، امکان استفاده مجدد را بررسی کنید.
   مشاوره:
   ۰۹۳۵۴۰۳۳۲۵۹

 16. س گفته:

  سلام.من مدام گوشم دچار عفونت میشه!!.علتش چی می‌تونه باشه؟(البته بگم سالهاست سینوزیت دارم و به دلیل ام اس هم قرص دیفوزل میخورم😔)

  • شهر سمعک گفته:

   سلام
   وجود سابقه پارگی پرده گوش و عفونت های قارچی گوش باید بررسی شوند.درمان سینوزیت نیز تحت نظر متخصص گوش و حلق و بینی، پیگیری گردد.

 17. شقایق گفته:

  سلام من گوش چپم دچار فشار گوشه و سرگیجه های مزمن دارم انگار پا میشم بدن ندارم و حالم بد میشه دکترم دارو بتاهستین دادن ولی خوب نشدم و سرگیجه های مزمن دارم باید چی کار کنم

  • شهر سمعک گفته:

   توانبخشی تعادلی وستیبولار دقیق، میتواند در فاز مزمن سرگیجه ها کمک کننده باشد.
   نتایج تست های شنوایی و سرگیجه جهت مشاوره آنلاین، واتساپ شوند؛
   ۰۹۳۵۴۰۳۳۲۵۹

 18. زهرا گفته:

  سلام.وقت بخیر.مادرم گوش سمت چپش شروع کرد به تیرکشیدن و زیاد شدن درد گوشش تابه زیرگلو،دکتر گفت آپسه گوش هست پنسیلین و دگزامتازون دادن تزریق شد و سفالوکسین خوراکی هر شیش ساعت.الان سه روز میگذره اما هنوز داخل گوشش انگاری آب هست و شنواییش خیلی اومده پایین.ایااین درمان موثری نبوده؟؟؟

 19. زهرا گفته:

  تب لرز کردن ،دکترازمایش نوشت جواب آزمایش wbc12000بود بجای اینکه بین چهار هزار تا ده هزار باشه.ایا این عفونت توی خون از گوش هست؟

 20. زهرا گفته:

  سلام وقت بخیر.مادرم گوش سمت چپشون تیرمیکشید تابه زیر گلو ،درد زیاد شد و شروع به تب لرز کردن بعدشم گوش کاملا کیپ شد.رفتیم دکتر گفتن آپسه گوشه هست و پنسیلین و دگزامتازون زدن و سفالوکسین خوراکی هم دادن الان سه روز میگذره درد کم شده اما گوششون حالت پرآبی داره و شنواییشون بشدت کم شده .توی آزمایش خون هم تعداد گلبول سفید خونشون مقداری از حد طبیعی بالاتر بوده رنج طبیعی چهار هزار تا ده هزار هست جواب براشون دوازده هزار تا wbcزده.ایا عفونت گوششون به خون زده ؟ایت تجویز درست بوده

  • شهر سمعک گفته:

   سلام
   انجام تست شنوایی و بررسی وضعیت گوش خارجی، پرده گوش و گوش میانی تحت نظر متخصص گوش و حلق و بینی، جهت تصمیم گیری برای ادامه روند درمان یا تغییر داروها، لازم است.

 21. رستمی گفته:

  سلام خیلی دکتر رفتم و فلان میگن گوش داخلیت التهاب میکنه دارویه خاصی نداره جز بتاهیستین و سناریزین که تاثیری ندارن نمدونم چیکار کنم سر گیجه به کنار التهاب گوشک میزنه به اطراف گوشگرم شدن گوش و حالت میدان مغناطیسی گوش کلافم کرده میزنه به استخان هایه صورتم ویتامین B¹۳۰۰ هم استفاده میکنم قبلل دو هفته ای خوب میشد الان یک ناهه خوب نمیشه

  • شهر سمعک گفته:

   جهت بررسی کامل، مراجعه حضوری یا مشاوره آنلاین داشته باشید.
   درخواست مشاوره آنلاین، با ارسال تصویر کلیه تست های شنوایی و تعادل همراه با توضیح مشکل فعلی و مدت زمان رخداد آن به شماره واتساپ کلینیک:
   شماره تلفن : ۳۰-۲۲۷۶۳۵۲۹
   شماره واتساپ: ۰۹۳۵۴۰۳۳۲۵۹

 22. M..r گفته:

  سلام خیلی دکتر رفتم و فلان میگن گوش داخلیت التهاب میکنه دارویه خاصی نداره جز بتاهیستین و سناریزین که تاثیری ندارن نمدونم چیکار کنم سر گیجه به کنار التهاب گوشک میزنه به اطراف گوشگرم شدن گوش و حالت میدان مغناطیسی گوش کلافم کرده میزنه به استخان هایه صورتم ویتامین B¹۳۰۰ هم استفاده میکنم قبلل دو هفته ای خوب میشد الان یک ناهه خوب نمیشه

  • شهر سمعک گفته:

   سلام
   در اولین فرصت به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه و جهت تست سلامت پرده گوش و وضعیت گوش میانی، به کلینیک شنوایی مراجعه گردد تا تشخیص و آغاز روند درمانی برایتان، صورت پذیرد
   شماره تلفن : ۳۰-۲۲۷۶۳۵۲۹
   شماره واتساپ: ۰۹۳۵۴۰۳۳۲۵۹

 23. عسل گفته:

  باسلام، من پارسال گوشم عفونت کرد و درد شدیدی داشت، رفتم دکتر معاینه کردن و دارو نوشتن بعد از یک هفته گوشم خوب شد، اما بعد چند ماه تا همین الان خارش گوش میگیرم و مایعی از تو گوشم خارج میشه همیشه، خصوصا شب ها که میخوابم ، حرکت مایع تو گوشم رو احساس میکنم، بعضی وقت ها خوبه بعضی وقت ها خارش شدید میگیره، اذیتم، چیکار کنم؟

  • شهر سمعک گفته:

   سلام
   نیاز به معاینه و بررسی وضعیت پرده گوش و گوش میانی.
   مراجعه به متخصص گوش.
   دریافت نوبت برای تست تمپانومتری؛
   شماره تلفن : ۳۰-۲۲۷۶۳۵۲۹
   شماره واتساپ و تلفن: ۰۹۳۵۴۰۳۳۲۵۹

 24. سمیرا گفته:

  سلام من الان دوازده روزه سرگیجه دارم به دکتر مغز و اعصاب رفتم گفتن مشکل خاصی نداره مربوط به عفونت گوش هست سیفیکسیم و بتاهیستین نوشتن ولی موقع مصرف سیفیکسیم یا کو لاموکس سوزش گوش در حدی که صدای اطرافم اذیت میکنه و لرز و بی حالی و احساس ناخوشی دارم مصرف این داروها رو قطع کنم و اینکه برای بهترشدنم چیکار کنم واقعا دیوونه میشم

  • شهر سمعک گفته:

   سلام
   باید در اولین فرصت معاینه و بررسی کامل گوش، انجام شود.
   نتایج تست های شنوایی و بررسی گوش میانی خود را به شماره کلینیک، واتساپ کنید.
   در صورت عدم اطمینان از سلامت پرده گوش زیر نظر متخصص، از کاربرد قطره دارویی در گوش، اجتناب کنید.
   از دستکاری گوش و ورود آب به گوش، حتی در هنگام استحمام، پیشگیری کنید.
   درمان دقیق و کامل عفونت گوش در الویت است و در صورت رخداد اثرات جانبی داروها، تغییر داروها تحت نظر متخصص، توصیه میشود.
   شماره تلفن : ۳۰-۲۲۷۶۳۵۲۹
   شماره واتساپ: ۰۹۳۵۴۰۳۳۲۵۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.