قیمت انواع سمعک

قیمت انواع سمعک

آیا سمعک پروتز گرانی است؟ سمعک به عنوان یکی از تجهیزات پزشکی نسبتاً گران قیمت شناخته می شود اما حقیقتاً با توجه به تغییراتی که در رشد مهارت های شناختی، زبانی و مهارت اجتماعی هر فرد ایجاد می کند و جایگاه مهمی که دارد، چندان هم گران قیمت، نیست چون آینده شغلی و درآمدی هرفرد را، متآثر می کند.

به این ترتیب در واقع می توان گفت که قیمت سمعک به نوعی سرمایه گذاری برای راحتی بیشتر در شنوایی و پیشگیری از مشکلات روانشناختی همچون افسردگی و پیشگیری از مشکلات شناختی همچون آلزایمر و همچنین پیشگیری از افت تحصیلی و شغلی برای فرد کم شنوا است.

بیماری لابیرنتیت

در دنیا تعداد محدودی کارخانه ساخت سمعک و وسایل کمک شنیداری وجود دارد و ایجاد خط تولید در تمام کشورها با توجه به محدود بودن کاربران نهایی سمعک، به صرفه اقتصادی نیست و این خود عامل دیگری در بالا بودن نسبی مبلغ سمعک است.

قیمت انواع سمعک

نکته قابل توجه که قیمت سمعک را متاثر می کند، تکنولوژی بالای مهندسی و پزشکی به کار رفته در این پروتز یا اورتز پزشکی است. معمولا نیاز به تیم های تحقیق و توسعه حرفه ای با مبالغ تحقیقاتی بالا برای ارتقای تکنولوژی سمعک وجود دارد که خود منجر به بالا رفتن نسبی قیمت نهایی این محصول می شود.

کاربرد قطعات الکترونیکی بسیار ظریف و مینیاتوری نیز یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد در سمعک ها و وسایل کمک شنیداری است که می تواند روی قیمت نهایی این  محصولات، تاثیرگذار باشد.

در مجموع و با توجه به هزینه های گارانتی و وارانتی سمعک ، می توان گفت که حقیقتا هزینه این محصول بالا نبوده و با توجه به تخصص بالای مورد نیاز در روند تجویز و جلسات متعدد تنظیمی آن، به نظر میرسد مبلغ آن، قابل قبول باشد.

علیرغم این توضیحات، برندهای مختلف سمعک، محدوده قیمتی گسترده ای را از پایه تا متوسط و پیشرفته برای محصولات خود در نظر گرفته اند ت هر کاربر با توجه به توانایی مالی و نیازهای شنیداری و اجتماعی و زیبایی شناختی خود، با مشاوره مناسب با شنوایی شناس خود، قادر به انتخاب مناسب ترین گزینه برای جبران کم شنوایی های غیرقابل درمان از طریق شیوه های درمان دارویی و جراحی باشد.

حتما برای انتخاب نوع و سایز و هزینه سمعک، با شنوایی شناس خود مشورت کنید تا بهترین گزینه با توجه به توان اقتصادی و نیازهای شنوایی و شغلی و اجتماعی برای شما از سوی تیم تخصصی شهرسمعک، انجام پذیرد.

در شهر سمعک قیمت انواع سمعک از جمله قیمت سمعک نامرئی ، قیمت سمعک هوشمند به طور دوره ای به روز رسانی می شود  قیمت سمعک بر اساس آیتم های مختلف یک سمعک تعیین می شود. 

لیست قیمت انواع سمعک

لیست قیمت انواع سمعک در این جدول مشاهد بفرمائید (به صورت دوره ای به روز رسانی می شود)

مشخصات (حدود قیمت ) هزار تومان رده سمعک
دیجیتال / سیستم حذف فیدبک / سیستم شناسائی گفتار با سیستم ضد آب (نانو) ۵۵۰ – ۱/۲۰۰ *
دیجیتال هوشمند/ سیستم حذف فیدبک پیشرفته/ سیستم شناسایی گفتار/ با پوشش نانو(ضدآب)/ دارای سایز رسیور داخل گوشی/ دارای مدل های سوپرپاور/ جهت داری میکروفون ها/ سیستم کاهش نویز باد/ دارای سیستم صوت درمانی وزوز/وایرلس اولیه ۱/۴۰۰ – ۲/۷۰۰ **
دیجیتال هوشمند/ سیستم حذف فیدبک پیشرفته/ سیستم شناسایی گفتار/ با پوشش نانو(ضدآب)/ دارای سایز رسیور داخل گوشی/ جهت داری میکروفون ها/ سیستم کاهش نویز باد/ دارای سیستم صوت درمانی وزوز/وایرلس پیشرفته/ارتباط دوگوشی و بی سیم سمعک ها ۲/۸۰۰ – ۳/۷۰۰ ***
دیجیتال هوشمند/ سیستم حذف فیدبک پیشرفته/ سیستم شناسایی گفتارپیشرفته/ دارای سایز رسیور داخل گوشی/ با پوشش نانو(ضدآب)/دارای مدل های سوپرپاور/ جهت داری پیشرفته میکروفون ها/ سیستم کاهش نویز باد پیشرفته/ دارای سیستم صوت درمانی وزوز/ وایرلس پیشرفته/ ارتباط دوگوشی و بیسیم سمعک ها/ سیستم مکان یابی دقیق و ویژه/ ارتباط مستقیم با تلفنهای هوشمند ۴/۰۰۰ – ۵/۰۰۰ ****
دیجیتال هوشمند/ سیستم حذف فیدبک بسیار پیشرفته/ سیستم شناسایی گفتار بسیار پیشرفته/دارای سایز رسیور داخل گوشی/ با پوشش نانو(ضدآب)/دارای مدل های سوپرپاور/ جهت داری پیشرفته میکروفون های دو سمعک با هم/ سیستم کاهش نویز باد پیشرفته/ دارای سیستم صوت درمانی وزوز/ وایرلس پیشرفته/ ارتباط دوگوشی و بیسیم سمعک ها/ ارتباط مستقیم با تلفنهای هوشمند/ سیستم مکان یابی دقیق و منحصر به فرد برای هر کاربر/ امکانات تنظیمی بالا ۷/۰۰۰ – ۱۰/۰۰۰ *****

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.